מקרה מוזר נרשם השבוע בתחנת המשטרה בספרד: אישה בת 61 נעצרה לאחר שביקשה מחברתה לשמור על קופסה ובה ראש אדם הנרקב לאיטו. הכל התחיל כאשר האישה למעשה התקשרה למשטרה ודיווחה מיוזמתה על כך שהפרטנר שלה נעלם, כבר בחודש פברואר האחרון. כתוצאה מכך הגיעה המשטרה לבצע חיפוש בביתה שבשכונת Castro Urdiales בצפון ספרד, אלא שהאישה ככל הנראה דאגה ממה שימצאו שם השוטרים.

אז האישה פנתה חברתה, שגרה באותה עיירה, וביקשה ממנה לאחסן אצלה קופסה שלטענתה הייתה מלאה בצעצועי מין. הנימוק: היא לא רצתה להיות מובכת בפני המשטרה. החברה כמובן הסכימה ברצון, והניחה את הקופסה בדירתה.

אלא שרק לאחרונה הבחינה החברה כי ריח רע עולה מהקופסה ומבאיש את כל החדר, אז היא פתחה אותה כדי לראות מה בדיוק נמצא בפנים – וגילתה ראש כרות, שלמעשה אוחסן אצלה בדירה מאז חודש אפריל האחרון. החברה, לפי הדיווחים, חטפה מיד התקף חרדה וטופלה במקום.

האישה החשודה, המזוהה כעת בשם כרמן מ, נלקחה מיד למעצר, ובדיקות פתולוגיות מנסות עדיין לקבוע למי שייך הראש הכרות, והאם למעשה מדובר בפרטנר שלה בן ה-67 שנעדר.

אי אפשר כמובן שלא לערוך השוואות בין המקרה הזה לבין הסרט "שבעה חטאים", בו מקבל בלש המשטרה בראד פיט חבילה לאמצע המדבר, וכשהוא פותח את הקופסה הוא מגלה את ראשה הכרות של אשתו, המגולמת על ידי גווינית' פאלטרו. אלא ששם, לפחות, הראש היה טרי ולא הרקיב במשך חצי שנה בדירה של אישה תמימה אחרת.