סבתא מתה מהלם לאחר שנאלצה לראות את שלוש הנכדות שלה נאנסות באכזריות אחת אחרי השנייה תחת איומי אקדח. פורץ שפרץ לביתה של בת ה-71 נעל את שלוש האחיות בחדר השינה, לפני שגרר אותן אחת אחת ואנס אותן בפני סבתן. הבנות התגוררו עם סבתן בעיירה אימפנדל במחוז קוואזולו-נטאל בדרום אפריקה.

משטרת דרום אפריקה חוקרת את האונס המשולש ומאמינה כי הטראומה של הסבתא שחזתה במתרחש חסרת אונים, היא זו שגרמה לדום הלב שלה. הבנות העידו כי החשוד לא תקף או נגע בסבתא, והיא נמצאה חסרת חיים כאשר הגיעה המשטרה.

בנה בן ה-31 פנה בבקשה לציבור כדי למצוא עדים שיסייעו בלכידת האנס. "זה מעשה מחריד מה שהוא עשה. אני חושב שאמא שלי מתה מהתקף לב, מכיוון שהחשוד לא תקף אותה, אבל הוא שלף את האחייניות שלי מהחדר ואנס אותן אחת אחת בפניה", הוא סיפר. "לא היה צדק לאחייניות שלי, והן הרוסות עכשיו. האנס ראה את אמי מתמוטטת מההלם והאימה, אך המשיך במעשיו. איפה האנושיות?"

הסבתא מתה לאחר שחזתה בנכדותיה נאנסות
צילום: twitter

דרום אפריקה מתמודדת עם אלימות קשה כלפי נשים וילדים, ורק לאחרונה אירע מקרה מזעזע שבו אישה הרה נורתה למוות בעת שילדה בביתה. מוקדם יותר החודש גינה הנשיא סיריל רמפוזה את הזינוק ברציחות נשים וילדים בדרום אפריקה, שמגיע על רקע ההיתר שהחל ב-1 ביוני למכור אלכוהול במהלך הסגר במדינה.

שיעור האלימות כלפי נשים בדרום אפריקה הוא בין הגבוהים בעולם. בשנה שעברה יותר מ-2,700 נשים ו-1,000 ילדים נרצחו בדרום אפריקה, ועוד 42 אלף נשים נאנסו.