טרגדיה בברזיל: ילדה בת 13 מתה בביה"ח, לאחר שילדה את הבן של אביה המתעלל. לואנה קטלן הובהלה ליחידת הטיפול נמרץ בבי"ח במנאוס, אשר במדינת אמזונאס הצפונית, לאחר שחשה כאבי בטן עזים. שם, רופאים הבחינו שהיא בחודש ה-7 להריונה. התינוק שרד לאחר שהילדה עברה ניתוח קיסרי חירום - אך למרבה הצער הילדה עצמה לא שרדה את הפרוצדורה.

המשטרה המקומית פתחה בחקירה לאחר שהמקרה נחשף. הממצאים הראשוניים מעידים על כך שקטלן הותקפה מינית ונאנסה על ידי אביה, טומה פאבה (47), במשך 4 שנים לפני מותה. דודתה של קטלן סיפרה שהילדה ניסתה לספר לבני משפחתה על האונס האכזרי, אך רובם לא האמינו לה.

קרובת משפחה שביקשה להישאר בעילום שם סיפרה כי הילדה חשפה את התקרית בפני אמה, אבל זו לא האמינה לה. לאחר מכן, אביה התעמת איתה על כך ואיים לרצוח אותה אם היא תספר לאחרים. מאז, היא סירבה לדבר על כך עם אחרים.

חוזה ברדס, מפקד תחנת המשטרה בעיירה קאורי, התייחס לממצאי החקירה ואמר: "לואנה ככל הנראה נאנסה במהלך מסע דיג עם אביה. למיטב הבנתנו, היא לא הייתה מודעת לכך שהיא בהריון עד החודש ה-5, כאשר היא החלה להרגיש כאבי בטן". קצין המשטרה הוסיף כי בני משפחתה של קטלן דיווחו על התקרית לרשויות הרווחה בסופו של דבר, אך בשלב הזה מצבה הרפואי התדרדר.

אביה של הילדה ניסה להימלט מהמשטרה לאחר מותה, אך הוא נעצר בשבוע שעבר. כעת הוא מואשם בהתעללות בקטינה והריגה. גורמים בביה"ח מדווחים כי מצבו של התינוק טוב, אבל עדיין לא ברור האם הוא יועבר לחזקתם של בני משפחתו, יועבר למשפחה אומנת או לבית יתומים.