"לפעמים אני תוהה: אם לגבר היו שני גידולים מאסיביים על החזה שלו שמפריעים לו לנשום, האם היו מונעים ממנו את הניתוח הזה?": הלן כריסטי, בת 26 מברייטון, פתחה לאחרונה קמפיין לגיוס המונים על מנת שתוכל לממן את ניתוח הקטנת החזה שלה. בריאיון לכלי התקשורת הבריטיים, היא מספרת שההחלטה הגיעה לאחר שקופת החולים שלה דחתה את בקשתה לניתוח מסובסד.

כריסטי סיפרה שהחזה שלה החל להתפתח במהירות בגיל 16, מה שגרם לה לקבל תשומת לב לא רצויה מבני כיתתה וגברים אחרים. "אנשים התחילו לכנות את החזה שלי בתור 'המלונים של הלן' ולשרוק לי ברחוב", אמרה. "גברים מבוגרים היו צועקים לי הערות דוחות כשהייתי חוזרת הביתה מביה"ס – זה היה פשוט נוראי. החזה פשוט הרס לי את החיים". כיום, מידת החזייה שלה היא 40HH.

הלן טוענת כי מעבר לתשומת הלב השלילית שהיא מקבלת, החזה שלה גם גורם לשורה של בעיות רפואיות: "אני תמיד מסתובבת עם כאבי גב עמומים ויכולה לישון רק על הצד. אם אני שוכבת על הגב, אני לא מצליחה לנשום. מדי פעם אני גם מפתחת פריחה מתחת לחזה בגלל הזיעה שמצטברת שם".

האישה הצעירה מדרום בריטניה פנתה בנושא לרופא המשפחה שלה ודרשה ממנו הפנייה לניתוח להקטנת חזה מטעם קופת החולים. למרות זאת, הבקשה נדחתה שכן הביטוח שלה לא מכסה ניתוחים מן הסוג הזה. על כן, היא נאלצת לעבור את הפרוצדורה בפראג בעלות של 3,800 דולר.

"הניתוח ישנה הכל בשבילי – הוא ישחרר אותי", אמרה הלן. "אני רק רוצה לחיות חיים נורמליים. פתחתי לצורך העניין קמפיין לגיוס כספים ואני מניחה שאנשים עשויים לחשוב על סיבות חשובות יותר לתרום כסף. אבל לא נותרה לי ברירה אחרת. זו האופציה היחידה שלי".