חתונה באיראן נגמרה בטרגדיה אחרי שהכלה נורתה למוות בתום הטקס על ידי אחד האורחים. התקרית ארעה בפירוזבאד, פרובינציית פארס, דרום המדינה. על פי העדויות, היורה פתח באש עם רובה ציד זמן קצר אחרי הטקס. הוא ירה פעמיים, ובפעם השנייה פגע בראשה של מחוואש לגהיי – הכלה.

בת ה-24 פונתה לבית חולים במצב אנוש ושני בני אדם נוספים נפצעו בתקרית. היא אושפזה בתרדמת ומתה מפצעיה כמה שעות מאוחר יותר. החשוד העיקרי בתקרית זוהה מאז בתור גבר בן 36, שפרטי זהותו לא הותרו לפרסום. למרות זאת, גולשים ברשתות החברתיות ציינו שמדובר באחד מבני הדודים של החתן.

ירי שמחות היא עברה על החוק באיראן. אף על פי כן, התופעה עדיין מאוד פופולרית בקרב נוודים בפריפריה של המדינה. מדוברות המשטרה המקומית נמסר כי החשוד העיקרי נמלט מהזירה, אך נתפס מאוחר יותר כשרובה הציד עדיין ברשותו.

"בלשים ציינו בדו"ח החקירה שאחד האורחים התחיל לירות באוויר כחלק מהמסורת המקומית", אמר הקולונל מהדי ג'וקאר, דובר המשטרה. "לצערנו, שלושה אנשים נפגעו מכדור תועה, ביניהם שני גברים והכלה. הכלה מאז מתה מפצעיה".

בני משפחתה של הכלה סיפרו שהיא עבדה בתור עובדת סוציאלית שסייעה לאנשים שנגמלו מסמים. הוריה ציינו שהם תרמו את איבריה לנזקקים לפני טקס הקבורה שלה – ובמותה היא הצילה שלושה בני אדם.

זו לא הפעם הראשונה שמישהו מוצא את מותו בחתונה בגלל ירי שמחות. רק לפני כמה שבועות דיווחנו על תקרית דומה בהודו, שם החתן ירה למוות באחד מחבריו אחרי שהאקדח שהחזיק פלט כדור. ממצאי חקירת המשטרה חשפו לאחר מכן כי הקורבן היה חייל שקיבל אישור מיוחד כדי להשתתף בחתונה – והוא זה שנתן לחתן את כלי הנשק.