אם צעירה מסין הפכה לשיחת היום,בשל תגובתה המהירה לאירוע רפואי שהתחולל בבניין הדירות שלה. בסרטון שתועד במצלמת האבטחה של המעלית, אפשר לראות כיצד האם מניחה את תינוקה בן החצי שנה על רצפת הבניין בשביל לערוך החייאה לקשישה שהתמוטטה במעלית בגלל אירוע לבבי.

בתיעוד הדרמתי שפורסם בסוכנות ידיעות ממשלתית, אפשר לראות את הרגע האיום בו הקשישה מתמוטטת על רצפת המעלית אחרי שלקתה בהתקף לב. הראשונה למצוא אותה הייתה האם הצעירה, שחיכתה מחוץ למעלית עם תינוקה בידה ואשר במקרה עובדת בתור אחות בית חולים.

האם אז מניחה את תינוקה על הרצפה ומתחילה לבצע פעולות החייאה בקשישה האלמונית. בשלב מסוים, היא אפילו גוררת אותה אל מחוץ למעלית בשביל להמשיך את הפעולות במסדרון. בסוף הסרטון, אחד השכנים יוצא מדירתו בשביל לסייע לאם – אשר מבקשת ממנו להרים את תינוקה מהרצפה וליצור קשר עם שירותי ההצלה.

 

 

התקרית הדרמתית התחוללה במחוז שוניאנג, במרכז סין. הקשישה פונתה מאוחר יותר לביה"ח, שם לא נותרה לרופאים ברירה אלא לקבוע את מותה. במקביל לכך, פעולותיה של האם הצעירה הפכו אותה לגיבורה מקומית אחרי שהתיעוד ממצלמות האבטחה פורסם ברשת - אך גם גררו תגובות שליליות רבות.

רוב התגובות אמנם היו אוהדות כלפי האם הצעירה, אבל לא מעט גולשים טענו כי היא לא הייתה צריכה להניח את תינוקה על רצפת הבניין לבד, בשביל לגשת לטפל בשכנתה במעלית. האם הגיבה לביקורת התמוהה בשיחה עם כתב מקומי ואמרה: "אני הייתי אחות הרבה לפני שהפכתי לאימא".