פרשת היעלמותה של סטודנטית אמריקאית למשפטים במערב רוסיה הפכה לחקירת רצח, אחרי שגופתה נמצאה ללא רוח חיים ביער השוכן באזור ניזני נובגורוד, מזרחית למוסקבה. ממצאי חקירת המשטרה חשפו כי קת'רין סרו, בת 34 ממדינת קליפורניה, נעלמה ב-15 ביוני אחרי שעלתה על רכב עם גבר זר.

בקי סרו, אמה של הסטודנטית, סיפרה שבתה הזמינה הסעה באפליקציית Uber אך החליטה מסיבה כלשהי לעלות על רכב שעצר לה קודם לכן. בשלב מסוים, קת'רין שלחה לה הודעה ובה הביעה דאגה מפני הנהג.

"אני במכונית עם גבר זר", כתבה. "אני מקווה שהוא לא יחטוף אותי". מאוחר יותר, התברר שזאת הייתה הפעם האחרונה ששמעו מהסטודנטית. גופתה נמצאה ביום שבת האחרון אחרי ששוטרים איכנו את הטלפון הסלולרי שלה.

יותר מ-100 מתנדבים יצאו להשתתף במבצע החיפושים אחר הסטודנטית. עד מהרה, רשויות האכיפה התירו לפרסם את תמונתה האחרונה של קת'רין בעודה בחיים, שצולמה באחד הצמתים בעיר ובה היא נראית מביטה מחוץ לחלון רכבו של החשוד העיקרי.

 

קת'רין סרו (צילום: VK: plohie_novosti_mc)
צילום: VK: plohie_novosti_mc

בקי הוסיפה שהיא סבורה שבתה הייתה בדרכה למרכז העיר כשעלתה על הרכב. "אני חושבת שהיא שלחה לי את ההודעה ברגע שראתה שהנהג לא נוסע לאן שאמר לה והיא התחילה לדאוג", אמרה האם. "הפעם האחרונה שהטלפון שלה היה פעיל היה ביער הזה".

גורמים המעורים בפרטי הפרשה סיפרו שמאז שגופתה התגלתה, בלשים עצרו את החשוד העיקרי – גבר בן 44 שמוכר למשטרה ושמו אלכסיי. משגרירות ארה"ב ברוסיה נמסר כי הם עוקבים אחר הפרשה וממתינים לעדכונים. הרשויות בינתיים ממשיכות לחקור את השתלשלות האירועים.