פרשת התאבדותה של ראפרית מדרום אמריקה הולכת ומסתבכת. פאולה מוניקה חימנז, בת 21 מארגנטינה, נמצאה מתה בדירתה בעיר פוסאדאס בליל חג המולד. חוקרים סברו תחילה שהיא חנקה את עצמה למוות באמצעות כבל חשמל – אך כעת עלתה סברה שהיא בעצם נרצחה.

חימנז, המכונה "ג'מה", מוכרת כאמנית היפ-הופ בפוסאדאס, שם היא מגדלת את בתה בת ה-6 ממערכת יחסים קודמת. היא נראתה בחיים בפעם האחרונה אחרי שעזבה את ארוחת חג המולד המשפחתית ביום שישי האחרון. ממצאי חקירת המשטרה מצביעים על כך שבן זוגה לשעבר, פרנקו בן ה-21, היה האדם האחרון שראה אותה בזמן שליווה אותה לביתה.

פרנקו טען בחקירת המשטרה שהוא ליווה את חימנז לביתה ונשאר שם כ-20 דקות לפני שעזב. לטענתו, הראפרית איימה עליו שאם הוא לא יחזור אז היא תפגע בעצמה. הוא אפילו אמר שהיא שלחה לו תמונות של חבלי תלייה וסכינים. בשלב הזה הוא התקשר לחבר משותף וביקש ממנו לבדוק מה מצבה. מאוחר יותר, אותו חבר מצא את גופתה ללא רוח חיים.

View this post on Instagram

A post shared by Gemma con J (@gemma.58_)

החשד שחימנז נרצחה עלה לאחרונה אחרי שהתברר שזו פרסמה ברשתות החברתיות שורת הודעות מסתוריות בהן היא מביעה חשש לחייה. ב-15 בדצמבר, הראפרית צייצה בחשבון הטוויטר שלה שהיא "חוששת לחייה" וטענה ש"מישהו מאיים עליה".

בפוסט אחר של חימנז שפורסם שבועות ספורים לפני מותה היא כתבה: "אני רוצה להיות מוכרת בזכות המוזיקה שלי – ולא בגלל משהו רע שקרה לי". בלשים שוחחו עם מקורביה, שתיארו את מערכת היחסים שלה עם פרנקו כפוגענית ואלימה.

אתר החדשות "מיסיונס אונליין" פרסם לאחרונה התכתבות של הזמרת ביישומון וואצאפ ובו היא מבקשת עזרה מאחד מחבריה אחרי שפרנקו הגיע לביתה ללא הזמנה. "פרנקו היה פה קודם", כתבה הזמרת. "הוא דפק לי על הדלת כמו מטורף. אבא שלי רוצה שאני אוציא נגדו צו מניע – תוכל לדבר איתו בבקשה?". בעקבות הפרסומים, בן זוגה לשעבר זומן לחקירה.

View this post on Instagram

A post shared by Gemma con J (@gemma.58_)

גורמים המעורים בפרטי התקרית מספרים שפרנקו טען שהקשר הרומנטי ביניהם נגמר חצי שנה קודם לכן. החשוד אז אמר שהחליט להיפרד מהראפרית בגלל שנהגה לאיים לפגוע בעצמה לעיתים תכופות. בהיעדר ראיות מוצקות נגד החבר לשעבר, הוא שוחרר מתחנת המשטרה בתום החקירה שלו.

מתחנת המשטרה המקומית נמסר כי חוקרים בודקים כעת את הטלפונים הסלולריים של הוריה של חימנז, כמו גם את הטלפון של פרנקו. נכון לעכשיו, לא נחקרו חשודים נוספים בפרשה. בינתיים, בתה של המוזיקאית הועברה לידי אביה.