יצור מימי חדש שנתגלה בטקסס נראה אמנם מסוכן וזדוני למדי מבחוץ, אך בחינה מחודשת העלתה כי הוא תמים ואינו מזיק כלל. הייצור, שנראה כמו גוש ג׳לי רוטט, נמצא באיזור Nighthawk Bay במהלך סקירה שגרתית של חיי המרינה, על ידי אחד מפקחי הפארקים ושמורות הטבע בטקסס.

המחלקה הבינה במהרה שהייצור, שאותו כינתה בתחילה ״בועה״, יעורר עניין רב בציבור ועל כן שיתפה סרטון שלו בפייסבוק וביקשה מהגולשים לנסות ולזהות במה מדובר. גולשים שהיו בטוחים שמדובר בבעל חיים חוצני טענו שזה דומה לייצור בשם ״הבועה״ מתוך סרט בעל אותו שם שיצא בשנת 1958. הסרט עסק בנער צעיר שנאבק כדי להציל את עיירת הולדתו מפלישה של מפלצת רוטטת מהחלל החיצון. אחרים השוו אותו לסוג המפלצות שרואים בסדרה ״דברים מוזרים״.

אלא שכאמור, מתברר שלא מדובר במפלצת ולא בעל חיים עם כוונות רעות. דוברת מחלקת הפארקים ושמורות הטבע בטקסס, ג׳ולי האגן, הסבירה כי הייצור הוא למעשה סוג של ארנבת ים. ״ארנבות ים אולי נראות מוזרות, אבל הן לא נדירות או מיוחדות במיוחד והן בהחלט לא מסוכנות בשום צורה״, אמרה. ״יש כמה סוגים של ארנבות ים בחופי טקסס, והן יכולות לחיות במים רדודים ובאקלים טרופי או מתון כאשר יש שפע של אצות. ארנבת הים הזו תועדה על ידי הביולוגים שלנו ואז הוחזרה למים. אנחנו מחזירים את כל היצורים למים לאחר שהם מתועדים״.

ארנבות ים מתנועעות באמצעות הרמת החלק האחורי של הרגליים שלהן, התמתחות קדימה על הקרקע והרמת כל הגוף מעלה. פרופסור קולום בראון מאוניברסיטת מקוארי באוסטרליה טוען כי הן ״נפוצות מאוד ובגלל שהן מלחכות אצות הן סופגות פיגמנטים ולפעמים גם רעלים, כך שהצבע שלהן משתנה. מדובר בטכניקה מעולה להשתלב בסביבה״. בראון משווה אותן לחלזונות גינה אבל אומר שהשיריון שלהן הוא פנימי. כך או כך, לדבריו - אין מה לחשוש מהלא מוכר הזה שבים.