בית משפט השלם בבאר שבע גזר אתמול (ג') חמישה חודשי מאסר בפועל ועוד ארבעה חודשי מאסר על תנאי על נדיר כהן, בן 25, שהורשע בהרג כלב הפקינז של שכנתו. בנוסף נדרש כהן לשלם פיצוי בסך 1,500 ₪ לבעלת הכלב וקנס שבין 500 ל-1,000 שקלים שישולם לקרן לבעלי חיים בכדי לתת ביטוי וחשיבות לשמירה ולהגנה על בעלי החיים.

המקרה הקשה התרחש בסוף חודש אפריל האחרון: כהן לקח את הכלב, אייס, לטיול במהלכו בעט בו עד שמת. "הוא החזיר לי את אייס מת", סיפרה אז השכנה, "הוא הרג לי את הכלב. הוא נראה לי אדם נורמלי לגמרי. אפילו נתן לו חטיפים. פתאום אני שומעת צעקות והכלב מדמם למוות ברחוב. הוא בעט בו ושבר לו את הגולגלת והביא לי הכלב מת, כולו אדום".

"אמרתי לו 'מה עשית לו? מה עשית לו? הוא מת', ואז הוא אמר לי בשיא החוצפה שהכלב רק ישן. עשיתי לו הנשמה אבל הוא היה מת. שכנים ראו שהוא התעלל בכלב. שמעו את בכי הכלב ופחדו להתערב. אני שבורה מכל זה. אני כועסת על השכנים שלא עשו כלום. הם פחדו ממנו", הוסיפה השכנה.

הכלב אייס (צילום: באדיבות נ')
הכלב אייס | צילום: באדיבות נ'

כהן נעצר זמן קצר לאחר המקרה ובתוך מספר שבועות הוגש נגדו כתב אישום לאחר שהודה בעובדות המקרה. "נטען כי מי שפוגע בבעל חיים סופו שיפגע גם בבני אדם וכי המעשים של הנאשם מתארים אכזריות שכל כולה רצף רוע כלפי הכלב שהוא חברו הטוב ביותר של האדם משחר ההיסטוריה... לא קשה לדמיין את הסבל ויללות הכאב הקולניות שנשמעו מהכלב בעת שחבט בו הנאשם עד שנפח את נשמתו", טענו בפרקליטות בשלב הטיעונים לעונש.

השופט איתי ברסלר-גונן אמר בגזר הדין: "בהריגתו את הכלב פגע הנאשם קודם כל בערך המוגן של הגנה על החלש והתמים... חברה נאורה נמדדת לא רק ביחסה לבני אדם אלא גם ביחסה ליתר בעלי החיים... מעבר לכך, ידענו כי מי שמתאכזר ומתעלל מעיד על דפוסי התנהגות, והמתאכזר ומתעלל בבעלי חיים, סופו שיפגע גם בבני אדם... יש להביא בחשבון כי הריגת הכלב היתה בבעיטות, קרי באכזריות תוך גרימת סבל לכלב".

סניגורו של כהן ניסו לטעון כי המעשים הם תוצאה של שיפוט ותובנה חלקיים וכי הצעיר לא ידע להסביר את הדחף והטירוף שאחזו בו וגרמו לו להרוג את הכלב בכזו אכזריות, אך השופט קיבל טענה זו באופן חלקי בלבד.