אימה בבית הספר: תושבי סין מזועזעים מן הדיווחים כי עבריין מוכר פרץ אל תוך מוסד חינוכי בזמן הלימודים ורצח תלמידים. התקרית התחוללה אתמול בעיר אנשי (מזרח המדינה) ובסביבות השעה 08:00 בבוקר. החשוד, אדם ששמו יוּ, נכנס לבי"ס יסודי, רצח 8 תלמידים ופצע 2 ילדים נוספים באמצעות קופיץ (כלומר, גרזן קצבים).

כוחות המשטרה הוזעקו למקום וכיתרו את החשוד בתוך המוסד. עוברי אורח תיעדו את הרגע הדרמתי שבו ניידות המשטרה הגיעו למקום. מאוחר יותר, יוּ הסגיר את עצמו למשטרה ונעצר בעוון רצח. כעת מתברר כי לא רק שמדובר בעבריין שמוכר לרשויות, אלא גם אסיר משוחרר.

כלי התקשורת המקומיים מדווחים כי החשוד נכנס לבניין בשעות הבוקר, עם פתיחת הסמסטר הראשון ללימודים. חוקרי המשטרה טרם פרסמו מניע למעשה, אך גורמים שמעורים בפרטים מספרים כי החשוד ביצע את המעשה המזוויע בתור "נקמה בחברה".

על פי הדיווחים, יוּ שוחרר מן הכלא בקיץ של השנה שעברה אחרי שריצה 8 שנות מאסר בגין ניסיון רצח. עדי ראייה סיפרו כי ניתן היה לראות אותו משוטט בסביבת ביה"ס כיממה לפני התקיפה.

נכון לעכשיו עדיין לא נקבע מועד למשפט של יוּ וגם לא פורסם כתב אישום. למרות זאת, מסתמן כי הוא יואשם במספר סעיפים של רצח, הריגה או תקיפה מכוונת – עברות שעל כולן הוא עשוי לקבל גזר דין מוות על פי החוק הסיני.