התפתחות בפרשת בני ה-19 שנורו במהלך שהייה בחווה: בשבוע שעבר נרצחו צ׳לסי איירלנד ולוקאש קלוסובסקי ביריית רובה, במהלך שהות בחווה מבודדת באוסטרליה לרגל אירוע משפחתי. כעת, מתברר כי החשוד בירי הוא לא אחר מאשר אביו המנוכר של לוקאש, פאבל ״פול״ קלוסובסקי בן ה-46, שכמעט ולא ראה את בנו במהלך 15 השנים האחרונות.

היחסים בין השניים החלו להידרדר מאז שנפרדו פאבל ואמו של לוקאש, מגדלנה, בשנת 2005. חברים של המשפחה סיפרו כי מגדלנה ניסתה להגביל כל מגע בין לוקאש לאביו, ובמיוחד לאחר שהחלה לצאת עם בחורה עמה היא נמצאת במערכת יחסים עד היום.

במקביל ניהל פאבל מערכת יחסים עם אישה בשם מוניקה, עמה בסופו של דבר התחתן, ולכל אורך התקופה ניסה ליצור קשר עם בנו, כמעט ללא הצלחה. הדבר ככל הנראה תסכל את פאבל, שלדברי מקורבים - בכל פעם שהביט בתמונות משפחתיות והבחין בהיעדרותו של לוקאש מהן, נהג לכנות אותו ״עקשן״.

אלא שבסוף השבוע שעבר נסעו לוקאש וחברתו צ׳לסי לאזור הכפרי של הר מקינטייר במיוחד כדי להשתתף באירוע משפחתי של פאבל ומוניקה. בעוד פרטי התקרית עדיין לא ברורים, מסתמן כי במהלך ויכוח שניהלו פאבל ולוקאש, שלף האב רובה וירה למוות בלוקאש וחברתו. שניים מילדיו החורגים בגילאי 14 היו עדים לכל התקרית.

מפרופילים ברשתות החברתיות של פאבל ניתן ללמוד כי הוא עבד כנהג משאית, החזיק ברשותו אופנוע הארלי דייווידסון והיה חובב אקדחים מושבע. הוא נעצר על ידי המשטרה באשמה של רצח כפול ויועמד לדין. ״אנחנו מתייחסים לזה כאל תקרית במהלכה האב רצח את בנו ואת חברתו״, אמר הבלש שאחראי על החקירה.

במקביל מתאבלת משפחתה של צ׳לסי על מותה ועדיין מתקשה לעכל: ״שני צעירים יפים נלקחו מוקדם מדי בנסיבות מצערות״, אמר אביה גרג. כמו כן מתברר כי כאשר הייתה בת 15 בלבד, צ׳לסי צפתה בסרטון יוטיוב שעורר בה השראה לתרום את שיערה הארוך למען ייצור פאות חולי סרטן. כמו כן נהגה להתנדב בארגון המסייע לילדים במצוקה. ״היא הייתה מתנדבת יפהפיה וטובת לב״, נמסר מהארגון, ״היא תחסר לכולנו. אנחנו לא מסוגלים להתחיל לדמיין איך התקרית הזו מזעזעת את עולמן של שתי המשפחות והחבריםה קרובים. כולכם במחשבותינו ותפילתנו, שולחים לכם אהבה״.