תושב חיפה היכה באכזריות גור חזירים שנכנס לחצר בבניין, משום שלטענתו החזיר אכל לו את הפלפלים שגידל בגינה.

המקרה התרחש אתמול בערב באחת השכונות בעיר. מדובר בגור חזירים קטן כבן חודשיים וחצי, שהגיע לאחד הבניינים. לטענת אחד הדיירים, הוא הבחין בחזיר זולל לו פלפלים שגידל בגינת הבניין ותקף אותו באופן קשה כדי להבריח אותו מהמקום.

"הוא אכל לי פלפלים מהגינה שלי, אז הרבצתי לו כדי שיברח", סיפר הדייר לשוטר שהוזעק למקום, "השקעתי הרבה זמן בגידול של הפלפלים". על פי החשד, בעל הגינה היכה את גור החזירים באמצעות אלה ואבנים וגרם לו לנזק קשה ביותר.

"כשהשוטר הגיע למקום, החשוד שינה את גרסתו, כי הבין שהוא עלול להיחקר במשטרה, וטען שהחזיר תקף אותו כי פחד ממנו", סיפר אביהו שרווד, מייסד העמותה למען חיות הבר, שהוזעק למקום לטפל בחזיר. "זה גור חזירים בן חודשיים שלא מסוגל לעשות כלום לאף אחד. צועקים עליו והוא בורח. הוא לא סיכן בכלל את האיש. וגם אם החזיר אכל כמה פלפלים, צריך לפרק אותו לגורמים? לשבור לו את הגולגולת ולגרום לפגיעה בעין? זה מקרה חמור ואסור לעבור על זה בשתיקה".

חזיר בר מסכן בחיפה (צילום: העמותה למען חיות הבר, פייסבוק/Racheli Uzan)
ככל הנראה, החזיר יאבד עין בגלל התקיפה | צילום: העמותה למען חיות הבר, פייסבוק/Racheli Uzan

שוטרים גבו עדויות מעדי ראייה שהיו במקום. חברת המועצה בחיפה מטעם סיעת "הירוקים", הילה לאופר, שנחשפה למקרה, דרשה לחקור את האירוע ופנתה בעניין לרשות הטבע והגנים. במקביל, שרווד לקח את גור החזירים לבית החולים הווטרינרי של העמותה כדי שיקבל טיפול רפואי.

"על פי חוות הדעת של הווטרינר, החזיר הוכה בחפץ ובאבנים. הוא ישרוד, אך יקח זמן עד שהוא ישתקם ונשחרר אותו לטבע. יתכן שהוא איבד עין אחת", הוסיף שרווד.

מרשות הטבע והגנים נמסר כי הם אמורים לגבות עדות מעדת ראייה שהייתה במקום ומקבלים את חוות הדעת של הווטרינר. הרשות הגישה תלונה רשמית במשטרה והחשוד יזומן לחקירה.