אימה בשידור חי: כוכבת טיק טוק סינית נשרפה למוות בעיצומו של לייב סטרימינג ברשת החברתית, כך מדווחות הרשויות בסין. הכוכבת בת ה-30, הידועה בתור Black Girl Rahm בטיק טוק, או כ- Ram ברשתות אחרות, הותקפה באכזריות על ידי הפרוד שלה ב-14 בספטמבר, בזמן ששרה למעריציה ואיחלה להם ברכות לבביות.

לפי המשטרה, הבעל, הידוע בתור טאנג, הוא בעצמו ולוגר פופולרי ברשת אבל בעיקר ב-Douyin, המקבילה הסינית לטיק טוק. ראם החלה בהליכי גירושים מטאנג בשל עבר של אלימות במשפחה וכאשר זה הבין שהיא לא מתכוונת לחזור אליו, הוא פרץ לביתה שבמחוז אבה במערב סין והצית אותה. למרבה הזוועה, לשניים בנים קטנים שלפי הדיווחים חזו ברגעי האימה הנוראים.

השידור החי של ראם בטיק טוק, ששודר ל-782,000 עוקביה, הוחשך לפתע והצופים היו יכולים לשמוע אותה צורחת. כתוצאה מההצתה נותרה ראם עם כוויות ב-90 אחוזים מגופה והיא נפלה לתרדמת באופן מידי. היא הובהלה לטיפול נמרץ שם שהתה שבועיים, אך בסופו של דבר גופה נחלש ומותה נקבע. יותר ממיליון יואן (כ-547 אלף שקלים) נאספו בקרן תרומות מיוחדת למענה של ראם, ש-60 אחוזים ממנה כבר הוצאו על הטיפולים בבית החולים. לאור ההתפתחות בפרשה, טאנג נעצר על ידי הרשויות באשמת רצח בכוונה תחילה.

זו לא הפעם הראשונה בה טיק טוק עולה לכותרות עקב אלימות בשידור חי: לפני כחודש גבר בן 33 בשם רוני מקנאט ממיסיסיפי שידר בלייב סרטון של עצמו מתאבד באמצעות יריית רובה לפנים. הסרטון אמנם שודר במקור בפייסבוק אבל הופץ מחדש בשלל רשתות חברתיות, כולל טיק טוק.

״המערכות שלנו מזהות אוטומטית את הקליפים הללו משום שהם מפרים את המדיניות שלנו נגד תוכן שמציג, משבח, מאדיר או מקדם התאבדות״, נמסר בזמנו מהחברה. ״אנחנו חוסמים חשבונות שמנסים להעלות קליפים כאלה ומעריכים את חברי הקהילה שמדווחים לנו על תוכן כזה ומזהירים אחרים מצפייה או שיתוף של סרטונים כאלה״.