כמו בכל שנה, אוגוסט הוא החודש שבו הורים בכל העולם מתחילים לראות ולקנות ציוד חדש לילדים לקראת תחילת שנת הלימודים החדשה - אבל הפעם מוצר אחד שנצפה על המדפים בחנויות בארה"ב, גרם לגולשים ברשת לאבד את זה לגמרי.

"תיק גב חסין כדורים", נכתב על המדף בו היו תלויים תיקי בית ספר בשלל צבעים לילדים ונוער. דווח כי התיקים, אשר מיוצרים על ידי חברת guard dog security, נמכרים בשלל חנויות אופיס דיפו. ניתן להשיג אותם גם בקנייה דרך האתר במחירים שמתחילים מ-120 דולר ועד 300 דולר.

בעקבות מקרי הירי הקשים ביממה האחרונה שקרו באוהיו וטקסס, גולשים מודאגים הציפו את הפוסט על התיקים, שפורסם בסוף חודש יולי, כאשר הורים רבים הביעו התעניינות בקנייתם.

"חשבתי שזה מצחיק עד שהבנתי שאני כנראה צריכה לשקול להביא לבן שלי אחד", כתבה גולשת בשם לו. "אני הולכת לחנך את הילד שלי בבית, אלוהים יודע כמה דפוקה תהיה מערכת החינוך עד שאגיע לגיל 30", כתבה גולשת אחרת. הפוסט המקורי שותף על ידי גולש המכונה sad lee, ואז הפך לוויראלי במיוחד עם מעל 41,000 שיתופים וכמעט 155,000 לייקים.


לצד הגולשים המודאגים, היו כמובן גם גולשים שהחליטו שהמצב כל כך נורא, שכל מה שנותר הוא לצחוק עליו. "120 דולר לתיק? אני פשוט אתן לו לספוג את הפגיעה", כתב גולש אחד. אחר התבדח כשכתב "לפחות תקנה לו וסט חסין לקליעים עם הדמויות המצוירות האהובות עליו".

חברת התיקים טוענת כי התיק נבחן על ידי ה-NIJ (המכון הלאומי לצדק, פיתוח ומחקר של משרד המשפטים), וכי הוא חסין לקליעים לפי התקן שנקבע - אך ה-NIJ שחרר הצהרה מטעמו, לפיה אף תיק לא אושר כחסין לחלוטין לקליעים לפי הסטנדרטים שנקבעו. 

"המכון הלאומי לצדק, סוכנות המחקר, הפיתוח וההערכה של משרד המשפטים, מעולם לא בדק ואף לא אישר פריטי בליסטיקה, כמו תרמילים, שמיכות או תיקים, פרט לשריון גוף לצורך אכיפת החוק. שיווק הטענה שה-NIJ בדק או אישר מוצרים כאלה הוא פרסום כוזב", נאמר על ידם.

בינתיים, ההצהרה הזו לא מנעה מהורים מפוחדים לשקול עדיין לקנות את התיק, היות ולפי הנתונים - 114 תלמידים נרצחו ברחבי ארה"ב ב-2018 באירועי ירי שקרו בתוך בתי ספר.

אחד הגולשים סיכם את המצב בארה"ב באופן מדויק כשכתב "במקום לפתור בעיה, הם מוצאים דרך להרוויח מזה כסף".