"אני הייתי עוזב במקומך": אישה שמתגוררת במדינת ויקטוריה, אוסטרליה, גילתה ממצא מפחיד בחדר הכביסה שלה. האישה האלמונית העלתה לפייסבוק תמונה של מה שנראה כמו כדור עפר מעל הנורה - כמו הצטברות של בוץ.

התמונה עלתה כשלצדה הכיתוב: "מישהו יודע מה זה? אני הולכת להיות מותקפת על ידי צרעות או משהו?". בעקבות התמונה, רבים הפצירו באישה להתפנות מביתה. אחרים אפילו המליצו לה לשרוף את הנכס כליל. "מה זה לעזאזל?", נכתב בין התגובות לפוסט. "אני הייתי עוזב". מגיב אחר ציין: "אוי יקירתי, זה הזמן לשרוף את הבית ולרוץ כמו משוגעת".

פרופסור אלכסנדר מיכאייב, מרצה בפקולטה למדעי החיים באוניברסיטה הלאומית של אוסטרליה, אישר בפני התקשורת המקומית כי מדובר בקן ששייך לצרעה מסוג טייחת שחורת-חזה, והוסיף כי המבנה "די אופייני" ליצורים הללו. עוד הוא הוסיף כי מדובר בצרעות שאינן מסוכנות לבני אדם, שכן עקיצתן כואבת אך אינה מזיקה. זאת ועוד, הן לא יתקפו אלא אם יחושו מאוימות.

"זה הזמן לשרוף את הבית ולרוץ כמו משוגעת" (צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
אימה. הקן שהתגלה | צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

"הן ניזונות מגופותיהם של פרוקי רגליים אחרים. טייחת שחורת-חזה מעניינת בכך שהיא לוכדת את הטרף שלה ומשתקת אותו", ציין מיכאייב בפני התקשורת המקומית. "ברגע שהן משתקות את הטרף, הן מטילות בו ביצים והזחלים מתפתחים בתוכו.

"העכביש לא ימות ובמקום, הזחלים יאכלו אותו. תחילה הם יאכלו את האיברים החיוניים, והוא יישאר טרי במהלך כל מחזור ההתפתחות שלהם", ציין הפרופסור, שטען גם כי "פרזיטואידים (טפילים) הם די קודרים. יש עשרות אלפי מינים והחיים של הרבה פרוקי רגליים מסתיימים כטרף לטפיל". 

האישה ציינה כי לא ראתה את הקן קודם, כי מכונת הכביסה שלה ממוקמת בחוץ – והיא לא משתמשת הרבה באור שבחדר הכביסה. היא ציינה כי ניסתה לרסס את האזור בתרסיס חרקים תחילה, אולם שום דבר לא קרה עם הגוש החום. "דפקתי עליו והפלתי אותו לתוך דלי", ציינה לאחר מכן. "עכשיו רק צריך להוציא את הנורה - זה יכול להיות מסובך".