אזהרה: מדובר בתוכן קשה

אריקה מוריי, בת 35 ממסצ'וסטס, הפכה לאחת הנשים השנואות במדינה לאחר שהתגלה שהזניחה את ילדיה עד כדי מותם של חלק מהם.

הפרשה האיומה התפוצצה באוגוסט 2014, כששכנה בשם בטסי בראון התקשרה לרשויות לאחר שאמרה כי אחד מילדיה של אריקה, בן 10 בלבד, ביקש מבנה עזרה כדי לגרום לאחד התינוקות להפסיק לבכות. בטסי הגיעה לבית של אריקה ונחרדה ממה שמצאה שם.

"מזון רקוב. חיתולים מלוכלכים, הרבה חיתולים מלוכלכים, בקבוקי תינוקות, רימות בכל מקום", סיפרה לאחרונה בטסי בעדותה, במהלך המשפט שמתנהל כעת נגד אריקה. "היה מאוד חשוך וחם. זה היה נורא. זה היה הריח הכי רע שאי פעם הרחתי", אמרה.


בטסי סיפרה כי נאלצה לנגב בעזרת החולצה שלה צואה מפניהם של הילדים, משום שלא היה שום דבר אחר נקי בתוך הבית. לדבריה הצואה הייתה בשיער, על הגוף ועל כל הבית. "פשוט בכל מקום שהבטת הייתה טינופת על הקירות. היו כמה טביעות ידיים קטנות, טביעות ידיים של תינוקות וצואה. זה היה נורא, זה היה בכל מקום".

כאשר הרשויות הגיעו למקום, התגלו זוועות נוספות: לפי עדותה של קת'רין פרנסי, חוקרת לשעבר במחלקה לילדים ומשפחות, מיום רביעי האחרון, האמא קראה לאחד הילדים שלה, בן 3, "זה", מספר פעמים במקום להשתמש בשם. דווח כי הילד אינו מסוגל לדבר, היה עם שרירים חלשים מדי והצליח להוציא רק מספר צלילים מגרונו.

בסך הכל נמצאו שם 4 ילדים חיים שגילם נע בין חמישה חודשים ל-13 שנים, כאשר תינוק ופעוט מוזנחים שהיו בבית מעולם לא ראו רופא. התינוק היה רגיש במיוחד לקרני אור. בנוסף, הילדים הגדולים לא ידעו שהקטנים הם מקורבים שלהם, כי האם סיפרה שהיא הבייביסיטר שלהם. ככל הנראה, היא התביישה בפעוטות והתייחסה רק לשני הילדים הגדולים כאל שלה.

בבדיקה מהירה התברר כי לילדים הגדולים היו רימות בתוך האוזניים, ורמת הזיהום הייתה כה גדולה שאחד מעובדי הרשויות שהגיע למקום חטף דלקת עיניים רק מלגעת באחד החפצים שהיה בבית. במהלך ניקיון ופינוי הזבל מהבית, שוטרים נחרדו למצוא בארון מלא צואה את השלדים של שני תינוקות, שהיו עם חיתולים ולבושים, ושל עובר.

נדרשו 90 שעות עבודה לצוותי הניקיון שהגיעו לבית כדי לפנות הכל לפני הריסת המקום. מייקל פבונה, שוטר שהגיע לזירה, סיפר כי ערימות הזבל הגיעו לגובה רב וכי היו רימות בכל מקום. עבוד סיציאלי בשם וולטר מקליין העיד ביום רביעי האחרון כי אי אפשר היה אפילו לדעת מהו צבע עורה של אחת הילדות משום שהיא הייתה מלוכלכת מכף רגל ועד ראש. המראות בתוך הבית היו כה קשים, ששוטרי בלקסטון, שם התגוררה המשפחה, כינו את המקום "בית הזוועות".

אריקה מואשמת ברצח של שני התינוקות, כאשר ארבעת ילדיה האחרים שבחיים הועברו לטיפול הרחק מהאם. למרות כל זאת, אריקה טוענת לחפותה ואף הדהימה את בית המשפט כאשר בכתה למראה תמונות שנלקחו מביתה ביום שהרשויות הגיעו לשם. עורכי דינה של אריקה טוענים שהיא סובלת ממחלות נפשיות שתרמו להרעת התנאים בבית. לדבריהם, היא לא הזעיקה כוחות ביטחון או הצלה לביתה כשמצאה את התינוקות שלה מתאים משום שנכנסה לפאניקה.

התובע, כריסטופר הודג'נס, אמר במשפט כי ההזנחה של אריקה היא שגרמה למות התינוקות וכי היא יצרה שני עולמות נפרדים עבור ילדיה: הרצויים והלא רצויים. "אריקה מוריי היא אמא לשבעה ילדים, אבל חמישה מתוכם נשמרו בסוד מוחלט מהעולם החיצוני", אמר הודג'נס. "היא נתנה לילדיה לסבול בתוך הבית ההוא והאריקה מוריי הזו גרמה למותם של שניים מהתינוקות האלה".

אריקה, אשר כאמור טענה שאינה אשמה, ויתרה על זכותה לחבר מושבעים וכעת שופט יחליט מה יהיה בגורלה.