אוקראינה: גבר אלמוני התפרץ לבית כנסת בדרום-מערב המדינה, בניסיון לתקוף את המתפללים כשהוא חמוש בגרזן. התקרית המבהילה התחוללה בעיר מריופול, על גדות ים אזוב, צפון הים השחור, כאשר בני הקהילה היהודית התכנסו לתפילות השחרית.

על פי עדותו של הרב מנחם מנדל כהן, מנהיג הקהילה היהודית בעיר, התוקף האלמוני התפרץ למקום והתעמת עם אחד המאבטחים, שנדקר כמה פעמים במהלך התקרית. מאוחר יותר, תיעוד מן העימות עלה לרשתות החבריות ושם, אפשר לראות כיצד המאבטח מצליח להשתלט על הגרזן של התוקף לפני שזה משליך על קירות בית הכנסת צנצנות שהכילו חול וצואה.

 

 

הרב כהן טוען כי הצליח לצלם תמונה ברורה של התוקף, שלבש מסכת פנים בזמן התקרית. אותה תמונה טרם פורסמה בכלי התקשורת המקומיים, אבל בדף הפייסבוק של הקהילה היהודית במריופול עלו כמה תמונות שצולמו בשעות הבוקר – כולל תיעוד של התוקף ממצלמת האבטחה של השער הקדמי של הבניין וכלי הנשק שלו.

הרב כהן צוטט בדף הפייסבוק מודה למאבטח על שהגן על בני הקהילה. "בני הקהילה ואני רוצים להביע הכרת תודה עמוקה לריצ'ארד אנטולייביץ' גולומזוב, שסיכן את חייו בשביל להגן על כל מי שהיה בבניין בשעות הבוקר", אמר הרב. "מבחינתי, זה בגדר נס שאף אחד מהמתפללים לא נפגע במהלך התקרית. העברתי את כל המידע שהצלחנו לאסוף על התוקף למשטרה, שחוקרת את האירוע ופועלת למצוא את העבריין".