רשויות האכיפה במדינת אוהיו עדיין מעכלים את הזוועה שהתחוללה בביתה של מרסישה אורטיז, שכלאה את ילדיה באחד החדרים בביתה במשך כמה ימים, ללא אוכל או בגדים. שוטרים מתחנת המשטרה בעיר טורונטו הוזעקו למקום אחרי ששכנים דיווחו כי ראו את אחד מילדיה כשהוא נתלה מאדן החלון של חדר בקומה השנייה של הבית. זמן קצר לאחר מכן, שוטרים פשטו על הדירה ונחשפו לזוועות שהתחוללו בה.

הסמל דרק פיאט היה הראשון להגיע אל הילדים, אחרי שנכנס לחדר דרך החלון. בתיעוד מצמרר ממצלמת האפוד שלו אפשר לראות את הילד הגדול (3) עומד ערום לחלוטין בחדר, בזמן שאחיו (2) לובש חולצה אדומה ושוכב בתנוחת עובר בפינה. הסמל הוסיף כי הילדים נמצאו מורעבים ומצב הבית היה "מתחת לכל ביקורת".

הסמל פיאט העיד כי החדר היה ריק לחלוטין, מלבד מזרן שהונח על הרצפה. לטענתו, הייתה אשפה בכל עבר ואינספור זבובים שהפכו את השהייה במקום לבלתי נסבלת. "זה היה אחד הבתים הכי מלוכלכים שראיתי בחיי", הוסיף בשיחה עם כתבי סוכנות הידיעות WTOV.

שוטרים אחרים שהגיעו למקום ניסו לפתוח את הדלת, רק כדי לגלות שידית הכניסה נקשרה מבחוץ באמצעות כבל מאריך. הם היו צריכים לחתוך את הכבל בשביל לצאת החוצה ורק אז, הם זיהו את אורטיז.

האם בת ה-27 סיפרה בחקירה שנעלה את הילדים בחדר בערב חג ההודיה (יום חמישי האחרון) בשביל שתוכל לצאת מהדירה. לטענתה, הם היו נעולים בחדר מאז. הסמל פיאט סיפר שהאם לא הסבירה מה עמד מאוחרי ההחלטה לנעול את הילדים והוסיף: "היא רק בהתה בנו ואמרה שהיא לא יודעת למה עשתה את זה".

אורטיז מואשמת כעת בהתעללות בילדים ואחזקת סמים. בניה הועברו בינתיים למוסד של שירותי הרווחה, שם יחליטו מה לעשות איתם הלאה ולאיזה טיפולי שיקום הם זקוקים.