הנה זה מתחיל שוב: מתקפת הליצנים הקריפית, שנפוצה בעולם בסוף שנת 2017 והגיעה לעיצומה בעקבות שחרורו של הסרט "זה", מרימה שוב את ראשה המאופר: ליצן מסתורי שלבוש כמו דמותו של פניוויז מהסרט הפופולרי, החל לשוטט ברחבי אוקראינה ולהפחיד עוברים ושבים, עד כדי כך שהוא עורר את תשומת לבם של תובעי המדינה, שסבורים כי יש לכלוא אותו מאחורי סורג ובריח.

פניוויז האוקראיני נצפה לראשונה ברחובות מוקצ'בו שבמערב אוקראינה ב-9 בדצמבר, כאשר התקשורת המקומית פרסמה תמונות של ליצן מפחיד אשר מתהלך ברחובות, מסתתר מאחורי גשר ואורב לאנשים תמימים רק כדי לקפוץ עליהם ולהפחיד אותם.

מספר ימים לאחר מכן, סרטון שצולם בתחנת דלק חשף את הליצן המסתורי כשהוא לכאורה שופך דלק על מכוניותיהם של אנשים כשהם נכנסים לתחנה לשלם. חלק מהם נבהלים עד כדי כך שהם נוטשים את המכונית שלהם ופשוט רצים הרחק מהמקום, בעוד אחרים לוקחים את הסיכון ופשוט נכנסים לרכב ונוסעים משם. סרטון אחר חושף שהליצן משתמש גם בטקטיקות הפחדה קלאסיות כמו להסתתר בפחי אשפה ולקפוץ על אנשים.

רשויות החוק החלו בהליכים פליליים כדי לתבוע את הליצן ואת כל האנשים שלטענתם נמצאים מאחורי התעלולים המסוכנים הללו. האנשים שצילמו והעלו את הסרטונים, למשל, חשודים בהפצה של חומרים המעודדים אלימות ואכזריות, ועל כן אסורים לפי החוק במדינה.

אם כן יורשעו, האנשים שמאחורי המתיחות צפויים להיקנס בסכום שנע בין 100 ל-300 משכורות מינימום באוקראינה, מעצר בית או מאסר של עד 5 שנים. יחד עם זאת, פניוויז האוקראיני כבר הודיע באמצעות הרשתות החברתיות שאין לו שום כוונה לעצור.

"הסרטונים שלנו הם לא תעמולה אלימה", כתב, "רבים טוענים שהם גורמים לאנשים להתקפי לב, אבל הרשו לי להסביר: אנחנו לא מתלוצצים עם אנשים זקנים או ילדים. משרד התובע רודף אחרינו, כל מה שאני יכול להגיד זה רק לאחל לו בהצלחה. הוא לעולם לא יעצור אותנו. זוהי רק ההתחלה. חכו לסרטון החדש".