אזהרה: הכתבה מכילה תוכן שעלול להיות קשה לצפייה

אם ל-3 נהרגה בתאונת Free Flying מחרידה אחרי שקפצה מגג מלון בעיר קרגנדה, מרכז קזחסטן, ונפלה אל מותה. יבגניה ליאונטבה בת ה-33 הובהלה לבית החולים ושם אובחנה עם פגיעת ראש אנושה. רופאים ניסו ככל שביכולתם להציל את חייה, אך בסופו של דבר נאלצו לקבוע את מותה.

התאונה הקטלנית של ליאונטבה תועדה כולה במצלמה של אחד מחבריה. בסרטון אפשר לראות אותה קופצת מהגג, פוגעת ברצפה בעוצמה אדירה, נגררת על מגרש האספלט וחובטת את ראשה בחומה.

בתיעוד נוסף שעלה לרשת מאוחר יותר ממצלמת האבטחה של המלון, אפשר לראות אדם נוסף נפצע בתקרית. בעקבות זאת, עלה חשד שהתאונה נגרמה בגלל שאותו אדם תפס את חבל הבטיחות של הקופצת במקום לאבטח אותו לעוגן כלשהו.

Free Flying (תעופה חופשית) הוא ספורט אתגרי בסגנון נפילה חופשית שהתפתח בשנות ה-90 בארה"ב וכולל קפיצה ממשטח גבוה של אדם שמאובטח עם חבלי ניילון – שאינו נמתח בניגוד לחבל באנג'י. הקופץ אז מתנדנד כמו מטוטלת במשך כמה דקות, עד שהוא מאבד את מומנטום הקפיצה ולבסוף מורד בחזרה אל הקרקע.

חבריה של ליאונטובה סיפרו כיצד הפכה לחובבת מושבעת של ענף הספורט בתקופה האחרונה וביצעה מספר קפיצות בעבר. מאז התאונה הקטלנית, עלו ברשתות החברתיות ברוסיה תיעוד של האם מקפיצות אחרות – כולל סרטון שצולם על ידה עם מצלמת אקסטרים בזמן הקפיצה.

המשטרה המקומית פתחה כעת בחקירה של נסיבות האירוע בחשד לרשלנות מצד אלו שארגנו את הקפיצה מגג המלון. במידה ואלו יימצאו אשמים, יוטל עליהם עונש מאסר של 40 יום לכל היותר. ליאונטובה הותירה אחריה שלושה ילדים, שניים מהם שלה והשלישי הוא בן מאומץ של קרובת משפחתה שמתה.