אם יש משהו שאין עליו ויכוח, במיוחד בימי ולנטיינ'ס דביקים שכאלה, הוא שלכל אחד ואחת - גבוהה ונמוך, שמן ורזה, עם משקפיים ואחת שרואה 6:6 - מגיעה אהבה. כדי להוכיח את הנקודה, הנה כמה מסיפורי האהבה המוזרים ביותר שהתרחשו ומתרחשים על פני הגלובוס.

אלנה הויוס (צילום: oddee)
אלנה הויוס, בחייה (משמאל) ובמותה | צילום: oddee

אהבה עד המוות (וגם אחריו)

נתחיל במשהו היסטורי. באנגליה חי פעם הרוזן קרל ואן קוסל, שיש הטוענים שכלל לא היה רוזן וששם משפחתו היה בכלל טנזייר. אותו פוחז עבד בתחילת המאה הקודמת כטכנאי רנטגן בבית החולים, והיה ככל הנראה אדם בודד מאד. זה מה שגרם לו להתאהב באלנה הויוס, חולת שחפת שאושפזה בבית החולים שבו עבד. ה"רוזן" הבטיח לאלנה ולמשפחתה שיצליח להחזיר אותה לחיים בעזרת מכשיר הרנטגן שלו, אולם בסתר ליבו ידע שתמות. ב-25 לאוקטובר 1931 אכן נפטרה המסכנה, וידידנו הטכנאי שכנע את משפחתה לשמר את גופתה במוזוליאום, שאתם מנחשים נכון למי יש מפתח כניסה אליו. בתחילה נהג המאהב הסודי לבקר את גופתה של אהובתו כל לילה, ואף להלביש אותה בשמלות כלה ולרקוד איתה. כעבור שנים, כשהחל בשרה של הגופה להרקיב, ציפה אותו המאהב בשעווה, הזליף עליו בושם ולבסוף אף העביר את הגופה לביתו, שם נתפס בקלקלתו. ואן קוסל נשפט על מעשיו, אולם מכיוון שביצע בהויס את מעשיו במשך שנים רבות כל כך, עמד לצידו חוק ההתיישנות והוא לא נכלא, אלא טופל כחולה במחלת הנקרופיליה (משיכה מינית לגופות).

בלאנש דיומא  (צילום: oddee)
בלאנש דיומא (משמאל) וחואן בפטיסטה דו-סנטוס. זיווג מושלם | צילום: oddee

ארבעה איברי מין, שני אנשים

סיפור היסטורי נוסף מגיע מצרפת. בלאנש דיומא נולדה בשנת 1800, עם שלוש רגליים, ארבעה שדיים, ושני איברי מין. אם חשבתם שהמצב הזה עשה רע לחיי האהבה של בלאנש, טעות בידיכם. מכל צרפת נהרו הגברים לחזות ולחוות את בעלת האיברים במרובים, שאחזה גם במקצוע העתיק בעולם. רצה הגורל ואחד מאותם גברים היה חואן בפטיסטה דו-סנטוס, ספרדי בעל שלוש רגליים ושני איברי מין. השניים נפגשו, וחיו יחד באושר ובעושר עד עצם היום שבו מתו. סתם לידע כללי, תופעת ריבוי איברי המין נקראת "דיפליה" (Diphallia), והיא מתקיימת אצל אחד מתוך 5.5 מיליון בני אדם. די שכיח, לא?

אהבה עיוורת

נמשיך להתקדם במורד סיפורי האהבה, ונעצור לרגע בניו-יורק של 1959, שם נקבל הוכחה למשפט "האהבה היא עיוורת". ברט פוגץ' ולינדה ריס ניהלו להם בנחת רומן סודי, אולם כשגילתה לינדה שברט בכלל נשוי ואב למשפחה, החליטה לעזוב אותו. שבור ומתוסכל שכר ברט שלושה בריונים, שהיכו את לינדה ואף זרקו על פניה חומצה שגרמה לעיוורונה. כנראה שעם העיוורון, הבינה לינדה משהו גם על האהבה, משום שב-15 השנים שלאחר מכן, אותן בילה ברט בכלא, המשיכה לאהוב אותו ואף התחתנה איתו כשהשתחרר בשנת 1974. השניים חיו בעושר, אושר וזוג עיניים בריאות אחד, וגם כתבו ספר והופיעו בסרט תיעודי על חייהם שנקרא "אהבה משוגעת".

התחביב: סקס עם מכוניות

ככל שאנו מתקרבים לימינו אנו, מתחילים הסיפורים לאבד צלם אנוש. זה בדיוק מה שקרה לאדוארד סמית בן ה-57, שטוען שיחסי המין הטובים ביותר שקרו לו לא התקיימו במושב האחורי של מכוניתו, אלא עם המושב הזה ממש. אדוארד, שקיים לטענתו יחסי מין עם מעל ל-1,000 מכוניות, נשבר כשפגש את החיפושית הלבנה, אותה הוא מכנה הוניל. השניים מנהלים מערכת יחסים מונוגמית, אבל המצב הזה הוא זמני בלבד אדוארד, אתה תזדקן והיא תבגוד בך עם איזה פורש כסוף שיער.

רומנטיקה וירטואלית

דמויות מצוירות יכולות להיות סקסיות ביותר, ואין אתר פורנו המכבד את עצמו שלא מחזיק בקטגורית אנימציה. להתאהב בדמות מצוירת ממשחק וידיאו, זו כבר הצהרה מכובדת יותר. סאל 9000 (ככה הוא אומר שקוראים לו, מה נעשה?) התאהב, והתחתן, עם הדמות המצוירת בסגנון האנימה היפני ננה אנגסאקי. ננה, דמות דו-ממדית המככבת במשחק נינטנדו, התייצבה לחתונה בשמלה, החליפה עם סאל נדרים, וכן - הייתה שם גם נשיקה.

אדית קסיאס (צילום: oddee)
ויקטור קינגולני ושתי האחיות. אחת מתה, השנייה סלחה לו | צילום: oddee

החתן רצח את אחותה, לכלה לא אכפת

סיפור האהבה הבא שלנו הוא הרבה פחות מתוק. ויקטור קינגולני ואדית קסיאס התאהבו והתחתנו, אבל משפחתה של הכלה לא בירכה את בתה. למה? מפני שכמה שנים קודם לכן, רגע לפני יום הולדתה ה-20, נרצחה אחותה התאומה של הכלה על ידי החתן בעצמו, המרצה כיום את עונשו בבית הכלא. טקס החתונה נערך גם הוא בבית הכלא, בפני כומר שהובא במיוחד, והחתן המאושר לא זכה להתייחדות עם כלתו, אלא הוחזר במהירות לתאו. הכלה המאוהבת טוענת ש"ויקטור הוא לא אדם אלים, אני לא כועסת ואנחנו אוהבים אחד את השני". אמה של הכלה, ושל אחותה הנרצחת, דווקא חושבת אחרת: "אדית אשמה בבגידה נוראה במשפחתה", אמרה ולא יספה.

קרייג ומארק סנדרס  (צילום: oddee)
אהבה מרובעת | צילום: oddee

שניים כפול שתיים שווה...

אחרי סיפור הזוועה הזה, הנה משהו מתוק באמת, כפול עוד משהו מתוק. התאומים קרייג ומארק סנדרס פגשו בתאומות דיאן ודרלין נת'רמאייר בפסטיבל התאומים (יש דבר כזה) באוהיו. קרייג ודיאן התאהבו, מארק ודרלין התפשרו אחד על השנייה ולבסוף התחתנה כל הרביעייה בטקס אחד נחמד. אם זה לא מספיק, כעבור כמה שנים נולדו לקרייג ודיאן תאומים בנים, ומארק ודרלין החקיינים לא התאפקו והולידו תאומות משלהם. יכולים לנחש מה יהיה המשך הסיפור?

אליסאני דה קרוז סילבה - הנערה השנייה בגבוהה בעולם (צילום: thesun.co.uk)
הפרש הגבהים לא מפריע להם. אליסאני דה קרוז סילבה | צילום: thesun.co.uk

גבוהה ומאוהבת

כפי שאתם מבינים, פגמים או אי-התאמות גופניות הן מכשול פעוט עבור האהבה. תשאלו את הברזילאית בת ה-19 אליסאני דה קרוז סילבה, המתנשאת לגובה 2.03 מטרים ונחשבת לנערה השנייה בגובהה בעולם. אליסאני, המתגוררת בעיר סלינופוליס שבברזיל ושואפת להיות דוגמנית, מתעניינת בשנתיים האחרונות באדם אחד בלבד - בן זוגה פועל הבניין פרנסינלדו דה סילבה קרבליו בן ה-24, המתנשא לגובה 1.62 מטרים בלבד. תשאלו איך הם מתחבקים, מתנשקים או עושים עוד דברים? "יש דרך לעשות כל דבר", עונה פרנסינלדו. תמיד ידענו שהברזילאים הם עם ערמומי.

הקוגריות (צילום: Channel 5)
היא בת 78, הוא בן 39, ועושים את זה כמו שפנים | צילום: Channel 5

זקנה ומאוהבת

עוד קלישאה המהווה מכשול לאהבה היא הגיל. הרי כבר מזמן הוכח שמדובר בסתם מספר ושכרונולוגיה זה פאסה, אז למה להקשות על החיים. עדנה (78) וסיימון (39), זוג בריטי נחמד, הכירו לפני שמונה בקונצרט עוגב, ממנו חמקו כאחרון הזוגות התיכוניסטים, כדי להתנשק ולהתמזמז. מאז הספיקו להתחתן, ולספק משפטים כגון "אנחנו עושים את זה כמו שפנים". לעדנה, אגב, ילדים מנישואים קודמים, כולם מבוגרים יותר מסיימון, והזוג הזה ממש לא לבד. רק בבריטניה יש עוד כמה וכמה זוגות שכאלו.

התחתנו עם חיות (צילום: oddee.com)
איזה חמודים הם ביחד | צילום: oddee.com

בני אדם זה פאסה

טרנד נוסף של סיפורי אהבה, שנראה כאילו שוטף את העולם, הוא האהבה לבעלי חיים. אנחנו לא מדברים על טרנד הטבעונות, אלא על אהבה ממש, שמובילה אפילו לחתונה. דוגמאות לא חסרות, כמו למשל שרון טנדלר, הנשואה לסינדי הדולפין שחי פעם ממש כאן בריף הדולפינים באילת. טנדלר, מיליונרית קצת משועממת ככל הנראה, הגיעה לארץ בשנת 1990, פגשה בסינדי – והתאהבה. היא חיזרה אחרי הדולפין במשך 15 שנים, עד שבגר דיו כדי להתחתן. כן כן, ב-28 בדצמבר 2005, והיה גם טקס, שמלה וכל מה שצריך. למרבה הצער, סינדי לא שרד את חיי הנישואין, ומת חצי שנה אחרי החתונה, ביוני 2006.

התחתנו עם חיות (צילום: oddee.com)
לאהבה אין גבולות | צילום: oddee.com

גם האמריקנים לא בוחלים בבעלי חיים. למשל מארק מת'יוס, שבחר בשנת 1992 להתחתן עם בחיר ליבו סוס הפוני פיקסל. השניים אפילו התארחו יחד אצל בתכנית הטוק-שואו של ג'רי ספרינגר בשנת 1998, שם ניסו לגשר על הבעיות ביחסים. הפרק לא שודר מעולם, אבל קטעים ממנו בכל זאת הגיעו אלינו. כלומר לגוגל.

התחתנו עם חיות (צילום: oddee.com)
חג שמההההח | צילום: oddee.com

גם דרומה מעט לארה"ב, בארץ הסמבה, יש כאלה שבוחרים לעטנז דווקא עם עז. זה מה שקרה לברזילאי בן 74, שהתאהב בעז כרמלה ולא הצליח למצוא מי שיחתן אותו ואת פעיית ליבו. בצר לו, פנה הזקן לחברי כת השטן ונישא לה בשנת 2012 בכנסיית הקהילה בעיר סאן פאולו. "היא בת הזוג המושלמת", הוא אומר. "תמיד מקשיבה לי, מסכימה איתי, לא מבקשת כסף לשופינג ולא יכולה להתעבר". מה יש לומר, מוווושלמת.

ולנטיינ'ס, או מה-שזה-לא-יהיה שמח שיהיה לכם, לי, ולכל היצורים החיים באשר הם.