פרשת היעלמותה של אישה קולומביאנית קיבלה תפנית בלתי צפויה, כאשר היא נמצאה באורך פלא בלב ים, אחרי שנעדרה במשך כמה שנים. אנג'ליקה גאיטן בת ה-46 נמצאה ביום שבת האחרון על ידי שני דייגים באוקיינוס האטלנטי, כשהיא צפה כמה קילומטרים מקו החוף של העיר פוארטו קולומביה.

שני הדייגים סיפרו לכתבים מקומיים שהם ראו אותה מרחוק וחשבו שהיא בול עץ שנסחף ללב ים. לפתע, היא הרימה את זרועה באוויר. השניים מיהרו למשוט אותה מן המים ולהחזירה ליבשה, שם התברר להם שבני משפחתה מחפשים אותה כבר שנתיים.

אנג'ליקה אושפזה בבי"ח מקומי כשהיא במצב יציב. היא אוחדה עם בני משפחתה לאחר שהתאוששה ואז, חשפה מה היו הנסיבות שהובילו להיעלמותה המסתורית.

 

 

הנעדרת סיפרה לבני משפחתה שהיא החליטה לברוח מביתה בשנת 2018, אחרי יותר משני עשורים של התעללות בידי בן זוגה. "במשך 20 שנה, החבר שלי הכה אותי ואיים על חיי", סיפרה. "ההתעללות התחילה עוד בהריון הראשון שלי והחמירה בהיריון השני. התלוננתי עליו במשטרה כמה פעמים, אבל זה לא עזר בכלל. יום אחד, הוא שבר לי את האף ואיים לרצוח אותי. תודה לאל שהצלחתי לברוח".

אנג'ליקה עברה לעיר ברנקייה, שם היא הסתתרה מפני בן זוגה ושאר בני משפחתה. בשלב מסוים, היא לקתה בדיכאון עמוק והתמודדה עם מחשבות אובדניות. היא המשיכה: "החלטתי שאני לא רוצה להמשיך לחיות. הלכתי לנמל בעיר ושם קפצתי למים, בתקווה שהים יסחף אותי ויגרום לסיוט של חיי להסתיים". למרות זאת, היא שרדה את ניסיון ההתאבדות וכעת, היא מודה לצמד הדייגים שהצילו אותה.

 

 

"אלו שהצילו אותי אמרו לי שהייתי מחוסרת הכרה כשהם מצאו אותי", סיפרה. "תודה לאל ששרדתי. הם החזירו אותי לחוף ולבני המשפחה שלי". כעת, בתה של אנג'ליקה מגייסת כסף בשביל לממן את הטיפולים הרפואיים והפסיכולוגיים של אמה.

 

מתמודדים עם מחשבות אובדניות? אל תהססו לפנות לעזרה 

ער"ן - עזרה ראשונה נפשית במספר הטלפון 1201 
ניתן לפנות גם במייל דרך עמוד האינטרנט 
או במסרון (SMS) למספר0768844