מחזיקים ידיים (צילום:  Orlean Hub)
אהבו עד הסוף המר | צילום: Orlean Hub

ולנטיין כבר עבר, אבל הסיפור הבא, ששותף אלפי פעמים ברשת, מחזיר אלינו את המילה אהבה - ומעצים אותה פי כמה מונים.

פלורין (82) ואד (83) הייל היו בלתי נפרדים במשך שישה עשורים בהם חיו באושר כבעל ואישה - וכפי שחיו, כך מתו: יחד, מחזיקים זה את ידה של זו.

עוד ב-HIX:

האישה שעוברת טיפול כדי להיות טיפשה כמו ברבי

8 דברים שחשבתם שידעתם והם פשוט לא נכונים

האיש שרוצה להיראות כמו השטן

התמונה הזו של השניים הופכת חזקה יותר לאחר ששומעים את סיפור ההיכרות שלהם. כל בעל מבטיח לדאוג לאשתו, אך במקרה של אד ההבטחה הייתה משמעותית יותר: כאשר רצה להציע לה נישואין לפני 60 שנה המשפחה שלה סרבה, מכיוון שהיא בדיוק התאוששה מתאונת דרכים קשה אשר גבתה את חייו של בעלה הראשון. אך אד התעקש והבטיח למשפחה שהוא "יישא אותה בזרועותיו" וידאג לה עד יומה האחרון.

וכך עשה. במשך העשורים הרבים של חייהם השניים הפגינו חיבה עזה זה לזו, עד כדי כך שהחברים שלהם היו מתלוצצים על כך שאסור לאחד למות לפני שהשני ימות, מכיוון שהם פשוט לא יכולים להסתדר זה בלי זו.

לפני כחודש אד הייל אושפז ברוצ'סטר, ניו יורק, לאחר שסבל מאי ספיקת כליות. כמה ימים לאחר מכן, אשתו אושפזה בבית חולים המרוחק 35 מייל משם, לאחר שסבלה מאי ספיקת לב. "אני חייב לראות את פלורין", אמר אד לבתו יומיים אחרי שאשתו אושפזה. למרות שהיה כבר על סף מוות הוא שרד את הנסיעה לבית החולים השני, שם ארגנו לו מיטה בסמוך לזו של פלורין. השניים החזיקו ידיים, ובבוקר למחרת האישה נפטרה. יום אחר לאחר מכן, אד נפטר גם הוא.

"זה היה יותר מצער לראות אחד מת בלי השני", אמרה קרובת משפחה. "כמו שזה קרה, זה היה יפהפה". התמונה של השניים הפכה ויראלית וריגשה רבים בעולם, וגם אותנו.

מחזיקים ידיים (צילום:  Orlean Hub)
לפני 60 שנה | צילום: Orlean Hub
מחזיקים ידיים (צילום:  Orlean Hub)
לא נפרדו לרגע, גם לא במותם | צילום: Orlean Hub

(מקור)