טינה ארלס, אם לחמישה מארה"ב שאיבדה את האף שלה למחלת הסרטן, מרגישה בטוחה מתמיד ומסרבת לענוד תותבת "מעצבנת" כתחליף, לדבריה. "הסאן" דיווח השבוע כי ארלס, באמצע שנות ה-40 לחייה שנותרה כעת עם חור שחור במרכז פרצופה, הבחינה לראשונה בפצע בנחיר שלה בשנת 2012.

כשכופפה את ראשה, כפי שסיפרה למגזין האמריקאי "ניוזוויק" בעבר, נוזלים היו מטפטפים החוצה בעוד התחושה בצד השמאלי בפניה הלכה ודעכה. במשך כמעט שנתיים חוותה ארלס גירודים ונפיחות עד שבסופו של דבר, במאי 2014, אובחנה כחולה בסרטן האף. "הייתי כל כך הרוסה והמומה שהפלתי את הטלפון", סיפרה על רגע האבחנה.

תחילה הוצע לארלס טיפול רדיותרפי (שעושה שימוש בקרינה מייננת בכדי לחסל תאים ממאירים), אולם היא הוזהרה שמדובר בהליך שעלול להותיר אותה עיוורת ומחוברת לצינור הזנה לשארית חייה. במקום, היא החליטה לעבור כריתת אף מלאה. "הרופא אמר שהוא לא רוצה לעוות אותי לצמיתות על ידי חיתוך האף שלי, אבל אני אמרתי, 'מה טוב ביופי אם אני מתה'", כפי שסיפרה.

"למרות המבטים המצחיקים": איבדה את אפה לסרטן – ומסרבת לענוד תותבת (צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
ארלס, לפני כריתת האף | צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

בתוך שישה חודשים מההסרה הכירורגית, הייתה לארלס כבר תותבת כדי לכסות את המשולש השחור שנפער בפניה. אלא שאחרי שנתיים נוספות שבהן חוותה אי נוחות כשהתהלכה עמה, החליטה לא לענוד כלל אותה כלל. "לא אהבתי את איך שזה נראה ולא אהבתי את הדבק, זה גירה את העור שלי", אמרה. "ענדתי את זה בערך שנתיים".

למרות שהמראה שלה מקבל תשומת לב, ולא בהכרח חיוביות, בכל מקום – ארלס טוענת "פשוט לא אכפת לי מזה". כפי שציינה: "כשאנשים אקראיים בוהים בי לפרקי זמן ארוכים, אני מסתכלת עליהם בחזרה ומחייכת. עמוק בפנים", הוסיפה, "אני יודעת שזה לא הפנים שלי שהם רואים שעושה אותי יפה, זו העובדה שאני עדיין יכולה לחייך ולהרים את הראש. אני מרגישה חזקה, אני מרגישה אמיצה – אבל נאלצתי להילחם על זה".

@thrandom_guy

Tina Earls had nasal cancer and chose to cut off her nose instead of losing her life

♬ Stories 2 - Danilo Stankovic

ארלס, שמשתפת את המסע שלה ברשתות החברתיות, מוצפת שם בשאלות מעוקבים סקרנים. רבים מהם מתעניינים במידע כמו איך היא נושמת או מריחה, האם היא צריכה לנקות את האף שלה והאם היא מצטננת? בסרטון אחד, הסבירה ארלס כי "אני יכולה לנשום דרך החור, אבל אני עונדת מדבקה כדי לעזור לחמם את הנשימה שלי, זה לנוחות. באשר להיגיינה, הודתה כי "כן, נאלצתי להכניס את האצבע שלי לשם כמה פעמים כדי לנקות וכן, זה כואב".

בסרטון אחר, סיפרה ארלס שהיא עדיין יכולה להריח ולטעום כמו בעבר, אבל שפלפל הפך להיות אויב – עמו היא צריכה להיות זהירה במיוחד בעת שהיא מבשלת. בלילות, היא ישנה עם גאזה על האף. "אנשים אומרים לי, 'למה את כל כך מלאת ביטחון?' כי נלחמתי קשה ואני חיה. אין דבר יפה יותר מלהיות בחיים".

"למרות המבטים המצחיקים": איבדה את אפה לסרטן – ומסרבת לענוד תותבת (צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
הצד השמאלי של פניה היה חסר תחושה. ארלס | צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים