תעלומת היעלמותה של דוגמנית מקסיקנית קיבלה תפנית מזוויעה, אחרי שחוקרים מצאו את גופתה בקבר אחים בצפון-מערב המדינה. הוריה של יסניה אסטפניה אלברדו, בת 24 ואם ל-1, דיווחו על היעדרותה באמצע חודש אוגוסט, כאשר זו יצאה לקניות ולא חזרה. כעת, חוקרים מדווחים שהיא נחטפה באותו יום גורלי.

גופתה של האם הצעירה נמצאה בקבר אחים בסביבת העיר סיודד אוברגון, יחד עם עוד שש גופות (שלושה גברים, שתי נשים וגופה אחת שמינה עדיין לא ידוע). נכון לעכשיו, זהותם של שאר הקורבנות טרם התבררה.

זהותה של אלברדו אושרה לאחר שמומחים לרפואה משפטית ערכו בדיקות דנ"א שהתאימו בין המטען הגנטי שלה ושל בני משפחתה. כמו כן, כתבים מקומיים דיווחו שבני המשפחה זיהו את הבגדים בהם היא נקברה.

ממצאי חקירת המשטרה חשפו כי הדוגמנית נחטפה על ידי חברי כנופיה מהאזור אחרי שיצאה לקניות. על פי העדויות, חבורה של ארבעה גברים עצרו אותה ברחוב ואז הכניסו אותה אל תוך רכב מסחרי בניגוד לרצונה.

זמן קצר אחרי היעלמותה, חואן קרלוס אלברדו ריברה, אחיה של יסניה, התייחס לפרשה ואמר: "אני יודע שאת תחזרי אלינו. את אישה חזקה ואם למופת. זה הכל אי הבנה אחת גדולה. את תחזרי אלינו כי אנחנו אוהבים אותך. הבן שלך אוהב אותך".

זמן קצר אחרי שדווח על מותה, ריברה הספיד את אחותו בחשבון הפייסבוק שלו."עופי גבוה מלאך שלנו", כתב ריברה. "אני אתגעגע אלייך כל כך. אנחנו עוד נתראה שוב". חוקרי מז"פ ממשיכים לבחון את אתר הקבורה המאולתר בתקווה למצוא רמזים נוספים שיובילו אל האחראים לפשע הנורא. שלושה חשודים כבר נעצרו מאז שפורסם על חשיפת קבר האחים. חקירת המשטרה עדיין בעיצומה.