סטיבן קופר, אחד האנשים שמופיעים בתמונה המפורסמת המתעדת את הנמלטים מהריסות מגדלי התאומים באסון ה-11 בספטמבר, מת כתוצאה מווירוס הקורונה. קופר בן ה-78, אשר התגורר באופן חלקי בפלורידה, נכנע לווירוס והלך לעולמו ב-28 במרץ במרכז הרפואי בדלריי.

קופר היה בן 60 כאשר צולמה התמונה המפורסמת על ידי צלמת של סוכנות החדשות Associated Press, סוזנה פלאנקט, בסמוך למגדל הדרומי בזמן הקריסה. הוא נראה בתמונה נס על נפשו כשבידו מעטפה חומה, והתמונה הפכה לאחד הסמלים היותר מזוהים עם האסון במגזינים ועיתונים ברחבי העולם, והיא אף מוצגת במוזיאון ה-9/11 במנהטן.

ג׳אנט ראשס, שותפתו לחיים של קופר מזה 33 שנים, סיפרה כי המעטפה שבתמונה מכילה מסמכים שנתבקש קופר להעביר לבניין בסמוך למגדלי התאומים, והוא הגיע למקום אבל שמע שוטר צועק ״אתם חייבים לרוץ״. ״הוא לא ידע אפילו שהתמונה צולמה״, סיפרה, ״ופתאום הוא מסתכל על מגזין הטיימס יום אחד, רואה את עצמו ואומר – 'אלוהים אדירים, זה אני'. הוא נדהם ולא הצליח להאמין לזה״.

בתם של בני הזוג, ג׳סיקה ראשס, אומרת שאביה שמר עותק של המגזין והיה מוציא ומעיין בו מדי 11 בספטמבר. ״בכל שנה הוא היה מסתכל על המגזין ואומר ׳תראו, הנה זה שוב׳. הוא היה מביא אותו למנגלים משפחתיים, מסיבות וכל מקום שבו היה יכול להשוויץ בו״.

הצלמת פלאנקט מספרת שלא ידעה מי הוא קופר עד ליום שבו הוא מת: ״למרבה הצער מעולם לא זכיתי לפגוש אותו, תנחומיי לאשתו ובתו״, כתבה בטוויטר. ״התמונה תמיד הייתה משמעותית עבורי. זה רגע מכריע בהיסטוריה שחלקתי עם האנשים שצילמתי. הייתי שמחה לדבר עם מר קופר בנוגע ליום ההוא. זה היה מזכך עבורי לדבר איתו, להרהר על מה שקרה לשנינו בשנים שלאחר מכן. הייתי בקשר עם חלק מהאנשים בתמונה לאורך השנים. תמיד תהיתי לגבי אלה שמעולם לא פגשתי, כך שזה היה כבוד עבורי לקרוא שמר קופר היה גאה שהופיע בתמונה״.