בית המשפט האמריקאי חתם השבוע את אחת הפרשות המצמררות של השנים האחרונות, לאחר שקנת' מנזרס הודה כי רצח את אשתו קריסטי אחרי שזו דרשה ממנו גירושין. התקרית התחוללה בשנת 2017, כאשר בני הזוג חגגו את יום הנישואים ה-18 שלהם יחד עם משפחתם בשיט תענוגות לאלסקה. למרות זאת, המשט קיבל תפנית מזוויעה כאשר הנאשם התנפל על אשתו והיכה אותה למוות במו ידיו.

ממצאי החקירה חשפו כי התקרית התחוללה בתא הזוגי של קריסטי וקנת', אשר היה צמודה לתאים של יתר בני המשפחה - כולל זה של שתי בנותיהם (13 ו-22). בתם הבכורה סיפרה לחוקרים כי השניים החלו להתעמת ובשלב מסוים, אמם דרשה מקנת' לעזוב את הספינה במעגן הקרוב ואף הבטיחה להתגרש ממנו. בשלב הזה, היא ואחותה עזבו את התא - לפני ששמעו את צווחות האימה של אמם.

הבת הבכורה טענה כי היא ואחותה ניסו להיכנס בחזרה לתא, אך הדלת הייתה נעולה. מתוך החדר, ניתן היה לשמוע את אביהן צועק בזעם: "אל תכנסו לפה!". השתיים רצו לאחד התאים הצמודים ליחידה של הוריהם והגיעו בסופו של דבר לחלון המרפסת המשותפת. שם, הן ראו את אביהן יושב על בית החזה של אמן ומכה את ראשה באגרופים.

בני המשפחה טוענים כי קנת' אפילו ניסה לזרוק את גופתה של קריסטי מהסיפון, אבל אחד האחים של קורבן הרצח התנפל עליו ומנע ממנו לעשות זאת. לאחר מכן, הוא נשאל מדוע רצח את האם ל-2 ועל כך ענה: "היא לא הפסיקה ללעוג לי".

אנשי צוות רפואי שהיו על כלי השיט הוזעקו ליחידה, אך כל שנותר להם לעשות היה לקבוע את מותה של האם כתוצאה מ"טראומה מאסיבית לראש". אחת הנשים שהייתה עדה להשתלשלות האירועים תיארה את רגעי האימה שאחרי הרצח ואמרה: "אחד האורחים יצא למסדרון. הוא לבש גופיה לבנה וג'ינס. הוא היה מלא בדם. מאזור האגן ומטה".

אורחים נוספים סיפרו שניתן היה לראות במסדרון את בתה הקטנה של קורבן הרצח, אשר הייתה נסערת מאוד. "היא פשוט איבדה את זה", סיפרה אורחת נוספת. "היא פשוט התחילה למרר בבכי ולהגיד: 'אני רוצה את אמא! אני רוצה את אמא!'".

קנת' נעצר בנמל של ג'ונו, אשר באלסקה, והועבר לידי סוכני FBI. גורמים המעורים בפרטי הפרשה טענו כי במהלך החקירה, האב אמר: "החיים שלי נגמרו". ביום שישי האחרון, מנזרס הודה ברצח מדרגה שנייה. גזר הדין שלו נקבע ל-28 במאי. עונשו צפוי לנוע בין 15 שנות מאסר ומאסר עולם.