עשרות אלפי אנשים נעדרים ברחבי העולם מדי יום, ובעוד שחלקם בסופו של דבר נמצאים, יש לא מעט כאלה שעדיין לא ידוע מה עלה בגורלם. במצבים כאלה, המילים האחרונות של האדם שנעדר יכולות להיות לעיתים משמעותיות ומהוות את הרמז האחרון לפאזל החסר. הנה שבעה מקרים של נעדרים שאמרו את המשפטים הכי מצמררים - ואז אבדו עקבותיהם לעד:

1. "הם רודפים אחרי, יותר מאדם אחד"

ב-20 באפריל האחרון, מייקל מייק מקליין בן ה-29 בילה את הערב במועדון לילה בנאשווה, ניו המפשיר. ויכוח שהתפתח בין שתי נשים במועדון הוביל לתגרה בחוץ ומייק, שהכיר את אחת הנשים, הפריד ביניהן לפני שהמשטרה הגיעה למקום ופיזרה את ההמון. זה השלב שבו חברו של מייק איבד אותו. מתברר שקצת לפני השעה 2 לפנות בוקר התקשר מייק לבוס שלו ואמר – "הם רודפים אחריי, יותר מאדם אחד". הבוס התקשר חזרה אך מייק לא ענה, ומאז נעלמו עקבותיו. הוא לא התקשר למשפחתו לקראת חג הפסחא או לאחל מזל טוב לאחותו, לא נעשה שימוש בכרטיסי האשראי שלו והוא לא פרסם כלום ברשתות החברתיות. החוקרים אובדי עצות עד היום.

2. "אני מכין ארוחת ערב"

וויל סירזן בן ה-58 היה עובד בפארק השעשועים סיקס פלאגז מג'יק מאונטיין בקליפורניה, וב-26 בינואר 2017 הוא בילה את אחר הצהריים בביתו שבסנטה קלריטה מול הטלוויזיה כשהוא צופה בגולף עם האחיין שלו. לאחר שהאחיין עזב, בסביבות 16:30 אשתו לינדה התקשרה אליו והוא אמר לה – "אני מכין ארוחת ערב". היא התקשרה שוב בשעה 17:00 והוא בישר לה בשמחה שהעוף מוכן. אך כשהיא הגיעה הביתה בסביבות 18:00 וויל לא היה בבית. ארוחת הערב אכן הייתה מוכנה, התנור היה סגור והמעיל, המפתחות והארנק של וויל היו בבית. גם הכלב היה נוכח, והטנדר של וויל חנה בחנייה. כמה ימים לאחר מכן נמצאו כמה טיפות מדמו בבית, וצילומי אבטחה מהבית השכן חשפו כי קצת אחרי 17:00 נכנס טנדר לבן לחניית הבית, ועזב כמה דקות לאחר מכן. המשטרה גילתה כי הטנדר היה שייך לקרובי משפחה, אך לא הצליחה לגלות עדויות נוספות, כך שוויל עדיין בחזקת נעדר.

3. "אני אחזור אליך"

מריון ברטר בת ה-51, מורה בבית ספר יסודי באוסטרליה, חיה חיים נורמליים באמצע שנות ה-90 עד שנישואיה השלישיים הסתיימו. וכך בשנת 1997 היא מכרה לפתע את ביתה ויצאה לטיול לאנגליה. ב-31 ביולי קיבלה ממנה משפחתה הודעה במשיבון האלקטרוני, ומאוחר יותר היא התקשרה שוב מטלפון ציבורי וסיפרה שהיא באזור קנט באנגליה, שהיא שותה תה ואוכלת לחמניות עם אישה מבוגרת ושהיא מאוד נהנית. מריון הוסיפה עוד ועוד מטבעות לטלפון עד שהם כנראה נגמרו לה, ועל כן היא סיימה את השיחה כשאמרה לבתה – "אני אחזור אליך", אך היא מעולם לא חזרה ועקבותיה נעלמו. בחודש אוקטובר נתגלה כי אלפי דולרים נמשכו מחשבון הבנק של מריון באזור ביירון ביי שבניו סאות' ווילס באוסטרליה, אך המשטרה לא מצאה שום סימן לנוכחותה שם.

4. "שלח לי תמונה של הבן שלי בקולנוע"

ב-13 ביולי האחרון ב-:21:30, אריקה גייטן בת ה-29 מאל פסו שבטקסס שלחה הודעת סמס לאביה, בנוגע לבנה בן ה-7. "אתה יכול לשלוח לי תמונה של הבן שלי בקולנוע?", כתבה, משום שהיא עצמה הייתה בקונצרט עם דייט, ופרסמה משם תמונות ברשתות החברתיות. לפי הדייט שלה, לאחר שהקונצרט הסתיים, היא חיכתה לאובר שיאסוף אותה, ומאז נעלמה. אריקה, אגב, ניצבה בפני אישומים בגין זיופי כרטיס אשראי ופעילות פלילית, ותאריך המשפט שלה היה ה-26 ביולי. יחד עם זאת, משפחתה טוענת שהיא מעולם לא הייתה נוטשת את בנה, והמשטרה אף חושדת שזה לא קשור להיעלמותה.

5. "אני אוהב אותך, אבא"

צ'ייס אלן לאקי בן ה-25 היה חבר בליגת הסופטבול של אזור יוסטון, טקסס. ב-30 ביוני 2017 הוא השתתף במשחק כשאביו קרייג צפה בו מהיציע. "אני אוהב אותך, אבא" היו המילים האחרונות שקרייג אמר לאביו, שכן ביום שלמחרת נראה צ'ייס מטייל עם כלבו באזור הדירה שלו ומאז עקבותיהם נעלמו. דבר לא נגנב מדירתו, הטנדר שלו היה בחנייה. המשטרה מאוחר יותר גילתה כי חלק מחבריו של צ'ייס היו חשודים בפעילות פלילית שאינה קשורה אליו, אך איש מהם לא נעצר ושנתיים לאחר מכן, איש עדיין לא יודע היכן צ'ייס או כלבו.

6. "אני רק רוצה לדבר כל עוד יש לי הזדמנות"

מת'יו וויבר בן ה-21 עבר לראשונה מבית הוריו לדירה משלו בלוס אנג'לס בקיץ 2018. אלא שב-9 באוגוסט הוא אמר לאביו שהוא יוצא עם ידידה חדשה. הוא אסף אותה בסביבות 21:30 והחזיר אותה חזרה לביתה בשעות הבוקר המוקדמות ב-10 לאוגוסט. לאחר מכן פרסם מת'יו תמונה של הזריחה בהרי סנטה מוניקה, ותמונה נוספת של מסלול הליכה סמוך. כמה שעות לאחר מכן קיבלה ידידתו הודעות סמס מוזרות כמו "כאילו משהו מטורף מתרחש", "אני רק רוצה לדבר כל עוד יש לי הזדמנות". ב-1:30 בלילה של ה-11 באוגוסט קראו מטיילים באזור ל-911 לאחר ששמעו קריאות לעזרה. משטרת קליפורניה דיווחה כי באותו הזמן נשמעו צעקות של "יש לו אקדח". מכוניתו של מת'יו נמצאה באזור, והמפתחות שלה נמצאו סמוך אליה על ידי מטיילים אחרים רק בינואר 2019. תמונות רחפנים של האזור איתרו כובע בייסבול וחולצת טי שירט קרועה, שככל הנראה היו שייכים למת'יו, אך מאז לא נמצאה כל עדות אחרת למקום הימצאו.

7. "דברים הולכים להשתפר"

אוליביה מנדל היא אם חד הורית שנאלצה עקב קשיים כלכליים לחזור עם שני ילדיה, אנריקה ודלפינה, לאזור אלבוקרקי בניו מקסיקו בו נולדו. היא נאלצה לעבוד יום וליל בזמן שאנריקה בן ה-13 החל להתחבר עם טיפוסים מפוקפקים, בהם נער בשם אנדי שהיה בן 19. אנריקה היה נעלם בלילות ובסופו של דבר הורחק מבית הספר עקב אחזקת אקדח, שאוליביה טענה שהיה שייך לאנדי. ב-16 במרץ 2011, אנריקה בן ה-14 שוחח עם אמו ואמר לה "אמא, אני יודע שקשה לך אבל דברים הולכים להשתפר". מאז היא לא ראתה אותו יותר. דודו של אנריקה מספר שראה אותו באותו הלילה בחנות מכולת סמוכה, והנער אמר לו שהוא הולך לישון אצל חברים. מאז לא ענה יותר לסלולרי שלו. החוקרים תשאלו את אנדי מספר פעמים לאחר שנמצאו אצלו כמה מחפציו של אנריקה, וזה העניק להם תשובות לא עקביות. עד כה איש לא נעצר בפרשה.