נערה ושמה ולריה הפכה לאושיית רשת בין לילה, אחרי שהחלה לתעד את חייה בצל ההפגזות של הצבא הרוסי בצפון אוקראינה. הנערה מתגוררת בצ'רניהיב וכבר שבוע וחצי מתעדת בטיקטוק את השגרה החדשה בעיר הולדתה.

בסרטון אחד שעלה תחת הכותרת "יום שגרתי במקלט" ולריה מציגה את סדר היום שלה, שכולל בין היתר השכמה של אביה, יציאה למרכז העיר בשביל להביא מצרכים והליכה ברחובות שהוחרבו לחלוטין על ידי חיל האוויר הרוסי. בסרטון אחר אפשר לראות אותה רצה ברחוב, כשברקע נשמעת אזעקה במערכת הכריזה העירונית. שני הפוסטים הפכו מאז לוויראליים עם יותר מ-23 מיליון צפיות.

@valerisssh Living my best life Thanks Russia! #ukraine #stopwar #russiastop ♬ Che La Luna - Louis Prima

@valerisssh Run away from Putin! Simple day, simple life Nothing special! #ukraine #stopwar ♬ original sound - Valerisssh

בסרטון אחר שעלה בחשבון הטיקטוק של הנערה, היא מתעדת גם את המצב הקשה בסופרמרקט המקומי. ולריה עוברת במסדרונות החנות ומצלמת את עשרות המדפים הריקים, ראיה למחסור המזון ומצרכים בצ'רניהיב.

בפוסט אחר שעלה תחת הכותרת "מה אני קונה בסופרמרקט בזמן המלחמה", היא מציגה את שקית הקניות שחזרה איתה לביתה. בין המצרכים אפשר לראות אבוקדו אחד, סופגניות דונאטס, כדורי מוצרלה, משקה חמניות, מי קוקוס ויוגורט.

@valerisssh I’m in love of my life! #ukraine #stopwar ♬ Monkeys Spinning Monkeys - Kevin MacLeod & Kevin The Monkey

@valerisssh I found the last avocado in the supermarket!!!!!  #ukraine #stopwar #russiastop ♬ Sleigh Ride - Leroy Anderson

@valerisssh NATO, CLOSE THE SKY OVER UKRAINE! #ukraine #stopwar #nato ♬ Another Love - Tom Odell

בסרטון נוסף שפורסם לפני פחות מיממה, אפשר לראות את ולריה מתעדת את מה שנשאר מאחד מבנייני הדירות בעיר. "כך הפדרציה הרוסית משמידה את אוקראינה", כתבה בגוף הסרטון שנצפה כבר יותר מ-333 אלף פעמים.

בתיעוד אפשר לראות בנייני מגורים שנפגעו על ידי פגזים וחיל האוויר הרוסי. "אנשים רבים היו בדירות האלה כשזה קרה", ציינה ולריה בפוסט. "לצערי, יותר מ-40 בני אדם נהרגו במתקפה הזו. פוטין אמר שהוא לא יהרוג אזרחים, אבל זה שקר". לבסוף, הנערה סיימה את הפוסט בקריאה לנאט"ו לסגור את המרחב האווירי באוקראינה.

אם אתם רוצים לראות סרטונים נוספים של ולריה, תוכלו להיכנס לחשבון הטיקטוק שלה בקישור הזה