ארה"ב: רשויות מדינת אורגון הרשיעו בייביסיטר מרושע בשורה של עברות מין חמורות נגד ילדים – וגזרו עליו עונש מאסר כבד. על פי הדיווחים, אנדרו פרקנלין קובלצ'יק (44) הורשע ביום שני האחרון בהפקת תוכן פדופילי, אחרי משפט בן 4 ימים ודיון של כ-20 דקות על ידי חבר המושבעים.

גזר הדין מגיע אחרי יותר מעשור שקובלצ'יק דוחה את הדיונים הנוגעים למעשיו. הוא נעצר בשנת 2007, לאחר מרדף עם המשטרה בעוון מספר עברות תנועה. לאחר מעצרו, שוטרים מצאו בכלי הרכב שלו כ-650 תמונות וסרטוני פורנו פדופילים אשר הופקו על ידו. זמן קצר אחרי תחילת החקירה נגדו, התברר לשוטרים כי קרבנותיו היו בנותיה של ידידה (אחת הייתה אז בת 8 והשאר היו תאומות בנות שנתיים בזמן התקרית) עליהן הוא נהג לשמור מעת לעת.

המבוגרת מבין הקרבנות התייחסה למעשיו של קובלצ'יק במהלך הדיונים בבית המשפט וסיפרה כי היא עדיין מצולקת נפשית מהתקרית. לטענתה, התעללותו הסדיסטית של התוקף הובילה אותה להתמודד עם סיוטים ואשמה נוראית על כך שלא הגנה על אחיותיה הקטנות.

פטיש בית משפט אילוסטרציה
הנאשם הורשע בכל 9 הסעיפים המיוחסים לו | צילום: Shutterstock

"אנדרו הוא מרושע", סיפרה הקורבן, כיום בת 23. "מגיע לו להירקב בכלא על הדברים השטניים שהוא עשה לי ולאחיותיי הקטנות". כלי התקשורת המקומיים מפרסמים כי התאומות אמנם לא זוכרות דבר מהתקרית, אך הן נוטרות טינה כלפי אימן על כך שהותירה אותן בחזקתו של קובלצ'יק.

כתב האישום נגד קובלצ'יק הוגש בפברואר של 2008. בזמן הזה, הוא הגיש יותר מתריסר עתירות לבטל את הראיות נגדו ואפילו ניסה לשבש הליכי משפט. על פי הדיווחים, הוא הורה לאביו לאתר ולהשמיד את הכוננים הקשיחים עליהם שמר חלק ניכר מהתוכן שהפיק – הוא לא הצליח.

קובלצ'יק הורשע בסופו של דבר ב-9 סעיפים של הפקת תוכן פדופילי וקיבל 30 שנות מאסר על כל סעיף – סך הכל: 270 שנות מאסר. עדי ראייה מספרים שבזמן הקראת גזר הדין קובלצ'יק, אשר מרותק כיום לכיסא גלגלים, צעק על השופט שהוא "חתיכת חרא מושחת". בנוסף, הוא הפנה אליו אצבע משולשת בזמן שמאבטחים הסיעו אותו מחוץ לאולם הדיונים.