פרשת הרצח הטרגית שזעזעה את אוסטרליה קיבלה תפנית בלתי צפויה אחרי שהחשוד העיקרי הודה במעשים המיוחסים לו. פאבל ״פול״ קלוסובסקי, 46, הודה לאחרונה כי רצח את בנו לוקאש וזוגתו צ'לסי לנגד עיניהם של ילדיו החורגים – וגזר דינו צפוי להינתן כבר בחורף הקרוב.

הפרשה התפוצצה ב-23 באוגוסט, כאשר כוחות המשטרה הוזעקו לחווה בדרום המדינה בעקבות דיווח על ירי קטלני שגבה את חייהם של בני הזוג הצעירים. ימים ספורים לאחר התקרית הותר לפרסום כי היורה הוא אביו המנוכר של לוקאש. גורמים המעורים בפרטי התקרית דיווחו כי שניים מילדיו החורגים של פול היו עדים לירי הקטלני.

 

 

נכון לעכשיו עדיין לא ברור מה הניע את החשוד להודות בהאשמות המיוחסות לו, אך רבים סבורים כי פול בחר לעשות זאת בניסיון להפחית מחומרת גזר דינו – שצפוי להינתן רק בחודש דצמבר. הנאשם צפוי להופיע שוב בביהמ"ש בנובמבר לצורך שימועים נוספים לקראת גזר הדין ועד אז, הוא יישאר במעצר.

קמפבל היל, ראש מדור החקירות, התייחס לפרשה בשיחה עם כתבים מקומיים ואמר כי השתלשלות האירועים השפיעה באופן קשה לא רק על בני הקהילה, אלא גם על השוטרים שחקרו את התקרית. הוריה של צ'לסי אירלנד בת ה-19 התייחסו לטרגדיה האיומה שהכתה בהם והגדירו את בתם בתור אישה צעירה ומעוררת השראה.

 

 

"צ'לסי הייתה אישה אכפתית וחזקה שלא פחדה משום דבר", סיפר גרג אירלנד, אביה. "איבדנו לא רק את בתנו, אלא גם את החברה הכי טובה שלנו". דברה, אמה של צ'לסי, תיארה את בתה בתור אישה עם חזון ואמרה: "היא עמדה לשנות את העולם. היא לא סתם דיברה על זה, היא חיה את זה".