הרצח של ארושי טאלוור

ב-16 במאי 2008, גופתה של ארושי טאלוור בת ה-13 נתגלתה בסמוך לביתה בנוידה שבהודו, כאשר גרונה משוסף. החשוד העיקרי היה המראז' בנג'ייד, גבר בן 45 שהיה פועל עבור המשפחה ואף התגורר עמה, אלא שיום למחרת נגלתה גם גופתו.

החשודים הבאים בתור היו הוריה של ארושי, כאשר הסברה הייתה שאביה, רג'אש, תפס את בתו ואת הפועל במצב אינטימי ורצח את שניהם. תאוריה נוספת גרסה כי האב עצמו ניהל רומן מהצד, כאשר בתו תפסה אותו על חם ואילו בנג'ייד סחט אותו, ולכן החליט להיפטר משניהם. אלא שהמשטרה לא הצליחה להשיג הוכחות, ועל כן ניקתה את זוג ההורים מכל חשד.

בנובמבר של שנת 2013 נפתח התיק מחדש על ידי צוות חקירה אחר, שהצליח להביא להרשעת ההורים ושלח אותם למאסר עולם. אלא ששוב הכל התהפך וערעור בתיק שחרר אותם לחופשי ארבע שנים מאוחר יותר. עד היום לא ידוע מי באמת אחראי לרצח הכפול ורבים מאמינים שלהורים לא היה יד בדבר.

רציחות הסמיילי פייס

כ-350 גברים טבעו באגמים ומקורות מים שונים במדינות שונות בצפון אמריקה לאורך יותר מ-20 שנים. בלפחות 12 לוקיישנים שונים, שוטרים שחקרו את מקרי המוות נתקלו בגרפיטי של פרצוף מחייך בסמוך לזירה. מספר בלשי משטרה השתכנעו שמדובר למעשה ברוצח סדרתי אחד שנודד בין מדינות שונות, או בקבוצה של רוצחים.

לפי התאוריה, הגברים ככל הנראה מסוממים לפני שהם נחטפים, נרצחים ומושלכים לאגמים ונהרות. הבלשים אף האמינו שהרוצחים הסדרתיים יכולים להיות גם גברים וגם נשים. הקורבנות היו בעיקר צעירים, כמו למשל בריאן וולזיאן בן ה-21 שנעלם ביום הראשון של שנת 2000 ושאריות גופתו נמצאו באגם באינדיאנה כחודשיים לאחר מכן , או וויליאם הרלי בן ה-24 שנעדר למשך 6 ימים בשנת 2009, ולבסוף נמצא צף בנהר בבוסטון.

בשני המקרים נכח הגרפיטי המצמרר הזה, ואולם למרות זאת הבולשת האמריקאית הצהירה כי היא סבורה שמדובר בטביעות כתוצאה מצריכת אלכוהול מופרזת. האם זה נאמר רק כדי להרגיע את הציבור ולא לעורר פאניקה? לא ברור.

ההיעלמות של ריאן סינגלטון

ריאן סינגלטון היה דוגמן בן 24 שיצא ביולי של שנת 2013 לביתו שבלוס אנג'לס מכיוון לאס וגאס, בה שהה בחופשה. המכונית שלו התקלקלה בסמוך למדבר מוהאבי וסייר משטרתי הציע לקחת אותו לתחנת דלק סמוכה. משם ריאן טלפן לאחד מחבריו וביקש ממנו לבוא לאסוף אותו. אך כשהחבר הגיע למקום, ריאן כבר לא היה בסביבה.

כשלושה חודשים לאחר מכן, גופתו נתגלתה על ידי שני רצים במרחק של כ-3 קילומטרים מתחנת הדלק, כאשר עיניו ואיבריו הפנימיים היו חסרים. נתיחה שלאחר המוות לא הצליחה לקבוע את סיבת המוות המדויקת עקב מצב הרקבון המתקדם של הגופה, והרשויות המקומיות הסיקו כי מדובר בחיות טרף נודדות שפשוט תלשו את איבריו מהמקום. אמו, לעומת זאת, סבורה שבנה היה קורבן לרשת בלתי חוקית של סחר באיברים. יותר משש שנים עברו מאז, והתיק נותר פתוח.

הילדה הכחולה הקטנה

הלן ביילי בת ה-8 אהבה לשחק מחוץ לביתה בבירמינגהם שבאנגליה, וזה בדיוק מה שהיא עשתה ב-10 באוגוסט 1975. אלא שהלן לא חזרה לביתה בזמן לארוחת הערב, ואמה המודאגת התקשרה למשטרה.

בבוקר שלמחרת נמצאה גופתה באיזור ביצות סמוך כשהיא לבושה בבגדים כחולים ומשם הכינוי שהודבק לה בכלי התקשורת בממלכה. בתחילה סברו הרשויות שמדובר בתאונה, לאחר שהפתולוג קבע כי לא נמצאו סימני מאבק על הגופה, אך בשנת 2004 – כמעט 30 שנה לאחר מכן – פתולוג אחר בחן שוב את הממצאים והסיק שהלן למעשה נחנקה.

מאוחר יותר נתגלה כי בשנת 1979 אדם כלשהו הודה ברצח של הלן, אך מעולם לא הואשם בו. בחודש יולי האחרון נעשה ניסיון נוסף לפתוח את התיק ולהרשיע את הגבר שהודה, אך עד היום הזה התעלומה נותרה לא פתורה ואיש לא יודע אם מדובר בהודאת שווא או לא.

המוות המוזר של קוואנג ז'יזונג

בנובמבר 2009 גבר בשם קוואנג ז'ילו, נחרד לגלות את גופתו של בנו בן ה-13 תלוי מקורת עץ בבית המשפחה בשוואנגסינג שבסין. הידיים והרגליים שלו היו כפותים בחבלים עם 12 קשרים בכל צד, ומשקולת הייתה תלויה בין רגליו. בחינה מדוקדקת של הגופה גילתה חור בגודל של סיכה על המצח של קוואנג, אשר היה לבוש בשמלה אדומה ומתחתיה בגד ים שחור של נשים.

זירת הרצח המוזרה גרמה לרבים לחשוב שמדובר ברצח שהוא חלק מפולחן סיני עתיק. היו כאלה שטענו שמטרת הטקס הייתה להחיות אותו מחדש בתור עז, באמצעות שימוש בחמישה אלמנטים שונים – מתכת (המשקולת), מים (בגד הים), עץ (קורת העץ), אש (השמלה האדומה) ואדמה (העפר שמתחת לקורה), כאשר חור הסיכה נועד כדי לאפשר לנשמה לעזוב את הגוף בעוד המשקולת משאירה את הגוף צמוד לקרקע. השמלה האדומה ייצגה את הקשר שבין נשמת הילד לרוצח שלו.

המשטרה, לעומת זאת, לא האמינה לשום דבר מזה וסגרה את החקירה מחוסר ראיות, כך שנסיבות המוות האמיתיות טרם ידועות.