זהו הסיוט השני הגרוע ביותר שיכול לקרות לאנשים שעוברים ניתוח, וגם זה רק כי הראשון הוא לא להתעורר מההרדמה כלל: אישה בריטית בשנות ה-30 לחייה, שהתאשפזה בבית חולים ביאוביל שבאנגליה כדי לעבור הליך גניקולוגי, תובעת את בית החולים על רשלנות רפואית משום שהייתה בהכרה מלאה במהלך הפרוצדורה הפולשנית.

האישה, שהעדיפה להישאר אנונימית, טוענת באמצעות עורכי דינה כי הייתה אמורה לעבור הרדמה כללית, אך במקום זאת עברה הרדמה ספינלית (מקומית) עקב טעות של בית החולים. טעות שחברת NHS Foundation Trust, אשר מנהלת את בית החולים, אף הודתה בה ולקחה עליה אחריות.

לפי כתב התביעה, האישה נותרה בהכרה מלאה לאורך כל הניתוח וניסתה לצעוק ולזעוק לעזרה אך איש לא שמע אותה מבעד למסכת החמצן שהייתה מהודקת על פניה. מה גם, שוילון הושם בין החלק העליון של גופה לתחתון, כך שהמנתחים לא ראו את פניה. האישה אף מתארת כיצד נותרה ערה בזמן שחשה כיצד מכשיר לפרוסקופ מונח בתוכה, ובטנה מתמלאת בגז. כתוצאה מכך, לחץ הדם שלה החל לעלות וצוות בית החולים אמנם שם לב לכך, אך המשיך בניתוח כרגיל.

"סבלתי מלחץ פוסט טראומטי רב ומסיוטים שהיו נוראיים", טוענת האישה. "יש לי חזיונות בהם אני שוכבת על שולחן הניתוחים ואנשים מתבוננים בי ולא שומעים את הצרחות שלי. זה נורא ואני מסוגלת להתעורר כשלוש פעמים בשבוע בגלל זה. אני גם מאוד לחוצה ופרנואידית בסביבת רופאים, האמון שלי בהם נשבר. שום דבר לא יוכל לשנות את מה שקרה לי, אבל אני רק מקווה שלקחים נלמדו ושאף אחד אחר לא ייתקל בבעיות דומות בעתיד". בנוסף מציינת האישה כי לפני שנלקחה לחדר הניתוחים אמר לה המנתח כי הוא מעולם לא ביצע פרוצדורה דומה בחולה שהיה בהכרה מלאה.

מבית החולים נמסר: "נראה כאילו קצר בתקשורת הוביל לשימוש בחומר הרדמה אחר מאשר זה שבדרך כלל נעשה בו שימוש בניתוחים דומים. אנחנו מתנצלים אם החולה סבלה ממצוקה כתוצאה מכך. יחד עם זאת, המקרה הזה עדיין לא הגיע לידי פשרה מול התובעת, ולכן לא נדון בו יותר. בשנה טיפוסית אנחנו מבצעים יותר מ-15 אלף ניתוחים, כאשר רבים מהם מצילי חיים, ואנחנו גאים בעצמנו על סטנדרטים גבוהים ביותר של טיפול ובטיחות".