פרשיית מותה של אושיית אופנה מהמזרח הרחוק קיבלה תפנית נוראית, אחרי שבלשי המשטרה חשפו כי ייתכן שבוניטה אוויטה לו (34) מתה כתוצאה מרשלנות רפואית. הפרשה התפוצצה עוד בתחילת השנה, לאחר שלו פונתה במצב אנוש לבית חולים בסיאול, בירת דרום קוריאה, בעקבות סיבוך בניתוח פלסטי. כעת, החוקרים סבורים שאושיית האופנה ביצעה את הפרוצדורה בקליניקה שפעלה בניגוד לחוק.

בוניטה אוויטה לו הייתה הבעלים של מותג אופנה בהונג קונג והנכדה של טייקון הטקסטיל לו טינג-פונג, ששווי נכסיו מוערך ביותר מ-7 מיליארד דולרים. בחודש ינואר האחרון, לו טסה לסיאול בשביל לעבור סדרה של ניתוחים פלסטיים לרגל יום הולדתה – הכוללים שאיבת שומן וניתוח להגדלת חזה. לאחרונה, חוקרים התייחסו לנסיבות מותה בהודעה לתקשורת וטענו כי אושיית האופנה מתה בעקבות מתן תרופות הרדמה במינונים לא נכונים.

View this post on Instagram

A post shared by Evita (@bonnieevita) on

View this post on Instagram

A post shared by Evita (@bonnieevita) on

ממצאי חקירת המשטרה חשפו כי מעבר למינונים הלא נכונים של תרופות ההרדמה, עובדי המקום לא בדקו את תוקפן של התרופות לפני הפרוצדורה ואפילו לא נתנו אותן בנוכחותו של רופא מרדים. נוסף על כך, התברר שהמנתח הפלסטי כלל לא היה מוסמך לבצע את הניתוח הפולשני ושהקליניקה פעלה ללא רישיון.

לו פונתה לבית חולים בסיאול, בירת דרום קוריאה, כשהיא נמצאת בתרדמת. עד מהרה, מצבה הרפואי התדרדר ולרופאים לא נותרה ברירה אלא לקבוע את מותה במקום. היא הותירה אחריה בעל וילד בן 7.

דני צ'י, בעלה של בוניטה, התייחס לפרשה הטרגית ואמר: "מותה היה לא צודק ולא הכרחי. היא מתה כתוצאה מרשלנות איומה ובצע כסף". גורמים המעורים בפרטי החקירה סיפרו לסוכנות הידיעות המקומית MBC כי בכוונת הפרקליטות המקומית להגיש בקרוב כתבי אישום נגד הנהלת הקליניקה.