מתקני השעשועים הביתיים הכי מגניבים בעולם
מתקני השעשועים הביתיים הכי מגניבים בעולם | צילום: Youtube

כולנו מביטים בערגה במקדחה שבארון הכלים מדי פעם, אבל רובנו לא באמת מרימים אותה והולכים לבנות משהו מטורף ולא בטיחותי בעליל, שיוציא אותנו מהשגרה הזאת. למה לקחת את הילדים בחום, עם עוד מיליון משפחות, ללונה פארק כשאפשר לבנות להם משהו מסוכן הרבה יותר בחצר?

ההבזק הכחול

לג'ון אייברס מאינדיאנה, ארה"ב, נמאס לעמוד בתור ללונה פארק אז הוא פשוט בנה לעצמו רכבת הרים מיניאטורית בחצר. הרכבת בודדת הקרון שלו מסתובבת בלופ של 360 מעלות (בלי רתמת בטיחות מעל הכתפיים) ועולה על גבעה קטנה בגובה שישה מטרים:

הכובש מאוקלהומה

ג'רמי רייד, סטודנט להנדסה מאוקלהומה, בנה את רכבת הרים מעץ הנעה במהירות של 32 קמ"ש. פסי הרכבות נמתחו לאורך 135 מטרים בחצר ביתו, בעלות של עשרת אלף דולר:

הרוגטקה האנושית

לא ברור איפה נמצא המתקן הביתי הזה אבל מדובר בשני מוטות גבוהים המחוברים בגומייה ענקית, אליה מחברים מישהו שנגרר אחורה על ידי טרקטורון ומשוחרר אחרי כמה שניות. צריך רק לשים לב שלא מעיפים אף אחד לעצים ממול, כמו במקרה של הסרטון הבא:

האקסטרווגנזה של רון

זה מה שקורה כשההורים מחליטים לצאת מהעיר ולהשאיר את בנם המופרע לבד בבית. טוב, לא ממש לבד. רון (אם זה באמת שמו) הביא כמה חברים וביחד הם בנו מגלשת מים בגובה של מעל 18 מטרים בחצר הבית:

בלו טו (גם כחול)

זוכרים את ההבזק הכחול של ג'ון אייברס מאינדיאנה? אז המתקן הזה הוא האח הגדול שלו. רכבת ההרים הביתית הזו אמנם לא מתהפכת בסיבוב של 360 מעלות אבל לפחות יש לה קרון נורמלי ולא כסא של טרנזיט ישן. היא נראית הרבה פחות שווה אבל על זו אייברס מרשה לכל מי שמבקר אצלו לרכוב, אז אולי שווה לקפוץ אם אתם באזור:

מגלשת גזעי עצים בחצר האחורית

המתקן הזה מקבל אקסטרה נקודות זכות על חוויית המשתמש שהוא מספק. זה הדבר הכי קרוב לפארק שעשועים עם התור למתקן, בדיקת גובה וספרינקלים שמתיזים על המשתמשים מתחתית המגלשה:

גלישה מגובה 13 מטר

זה המתקן הביתי המושלם ליום קיץ לוהט. כמשתמע משם המתקן, מדובר במגלשת בית שנבנתה בחצר בגובה 13 מטרים, ואמנם לא מדובר בהישג הנדסי יוצא דופן או מתקן חריג במקוריותו – זה עדיין הדבר הכי מגניב בשכונה: