שוב הגיע יום שלישי, ושוב הגיעה הפינה האקספרמינטלית "נסו בבית". בשבוע שעבר הראנו לכם מספר ניסויים מגניבים שאפשר לעשות עם ביצה, כעת הגיע הזמן לשחק עם המשקאות שלכם. הוציאו מהמקרר והארונות קולה, חלב ותה. בהצלחה!

 

איך מכינים ברד קולה?

בקבוק קולה קטן וכוס הם כל מה שאתם צריכים כדי להנות מהניסוי הזה (או סתם כדי להרוות את גרונכם). את הבקבוק, אותו שמרתם בטמפרטורת החדר, נערו ככל יכולתכם. לאחר מכן הכניסו אותו למקפיא למשך 3 שעות ו-15 דקות. לאחר שהמתנתם, הוציאו את הבקבוק ופתחו את הפקק באיטיות. שימו לב כי דבר לא השתנה במשקה שבבקבוק, אך כשתמזגו בסבלנות את הקולה לכוס (אותה קיררתם במקפיא מראש), היא תהפוך לברד. לרוויה.

והנה אחד שלא כדאי לנסות: זה מה שקורה כשלובשים חליפת מנטוס וקופצים לבריכה של דיאט קולה.

 

חלב בשלל צבעים

אולי לא תוכלו למזוג אותו לכוס קפה אחרי הניסוי הזה, אך החוויה שווה את זה. מצרכים: חלב, צבעי מאכל, סבון כלים, מקל אוזניים וקערה. תחילה מזגו מעט חלב לקערה, לאחר מכן טפטפו כמה טיפות מצבעי המאכל שברשותכם (שימו לב כי הצבע אינו מתפשט, אלא נותר סטטי בתוך החלב), את קצה מקל האוזניים יש לטבול במעט סבון כלים וכעת לטבול בחלב. תודו שלא התרגשתם ככה מאז שעת יצירה בגן חובה.

התיון המעופף (לא לילדים קטנים)

תיון אחד פחות בקופסת התה לא יפגע באף אחד, יחד עם זאת, הניסוי הבא כולל שימוש באש, ולכן עלול לפגוע בכם, אז שימו לב והיו זהירים. את התיון שבידיכם גזרו בקצה, ורוקנו את תכולתו. כעת העמידו את השקיק הריק בצורה אנכית, ובעזרת מצית הדליק את הקצוות העליונים של הנייר. חכו בסבלנו עד לשריפתו המלאה של התיון (לשעבר) ותזכו להיות עדים לפלא הבוער מרחף לפניכם.

>> בשבוע שעבר: 4 דברים מטורפים שאפשר לעשות עם ביצה