ברוכים הבאים למדור החדש שלנו, "נסו בבית". מדי שבוע נתכנס כאן כדי ללמוד כמה דברים חשובים ואף שימושיים בחיי היום-היום. בעצם, אולי כדאי שננסח זאת מחדש, הניסויים שתראו כאן, הם לא מאוד חשובים ולא מאוד שימושיים, אבל בהחלט מגניבים, ובמקרה הזה – כל אחד מכם יכול לנסות אותם בעצמו, לפחות אם לא אכפת לו להתלכלך קצת. אז שיהיה בהצלחה!

צריך ביצים בשביל ללכת על ביצים

לשם הניסוי הבא תזדקקו לשתי תבניות ביצים, וזוג כפות רגליים. רגע לפני שאתם מתחילים, קחו ביצה אחת, וסגרו עליה את כף ידכם לכדי אגרוף. כמו שניתן לראות בסרטון, מסתבר כי ביצה היא דבר חזק יותר משחשבתם. עכשיו כשאתם יותר בטוחים בעצמתה של ביצה אחת, זה הזמן לקחת נשימה עמוקה, ולעמוד על 24 ביצים. טיפ: שימו לב שכף רגלכם ישרה עד כמה שניתן בעת הניסוי.

 

פעם זו הייתה ביצה, עכשיו זה כדור קופצני וזרחני

רוצים ביצת גומי זוהרת? כל מה שאתם צריכים זה חומץ ו – ניחשתם נכון, ביצה. ממלאים כוס בחומץ, אליה מכניסים את הביצה, ומשאירים אותה כך במשך יומיים. כעבור 48 שעות, מוציאים את הביצה, ומקלפים את הקליפה. הביצה במרקם גומי, אתם מוזמנים לנסות וללוש אותה, אבל לא ללחוץ חזק מדי כי היא עלולה להשבר. בשביל לשדרג את הניסוי, ממש כמו בסרטון, אתם מוזמנים לשחק עם פנס קטן, וכך תקבלו ביצת גומי זוהרת.

 

הדרך המהירה ביותר לקילוף ביצה

איך אפשר לעשות פינת ניסויים, בלי ההאקר הרוסי המשוגע? אז הנה השיטה שלו לקילוף ביצה. חור קטן בקליפה בצד אחד, חור גדול בקליפה בצד השני, ונשיפה אחת חזקה בחור הקטן שתעיף את הביצה מהחור הגדול. טיפ: שדרגו את הניסוי בנסיון לקלוע את הביצה המעופפת אל קערה.

 

איך מכניסים ביצה קשה לבקבוק?

לשם הניסוי תזדקקו לנרות, בקבוק וכמובן, ביצה קשה. מדליקים נר ומכניסים לתוך הבקבוק, את הביצה הקשה (שקילפתם מבעוד מועד), מניחים על פיית הבקבוק, כך, הביצה נשאבת פנימה. איך מוציאים ביצה קשה מבקבוק? בפעם אחרת.

אם יש לכם בקשות מיוחדות לניסויים מטורפים שאתם רוצים לראות בהיקס, כתבו לנו ל-hix@mako.co.il