בחורה בלבן שוכבת על המיטה ומחייכת (צילום: David Locke, Istock)
דיאטה פאסיבית - יש המצאה גאונית יותר? | צילום: David Locke, Istock

ירידה במשקל אף פעם לא הריחה טוב כל כך, בעיקר אם לוקחים בחשבון דיאטות כרוב ובצל למיניהן אבל לדברי חברת הבשמים הצרפתית "רוברטט" (Robertet) הם הצליחו לפתח את "הבושם המרזה הראשון בעולם" שכבר הפך ללהיט ענק בבריטניה, שם לפי הדיווחים כ-6,000 נשים כבר נרשמו לרשימת ההמתנה.

הבושם נקרא "Prends-Moi" (קח אותי, בעברית) ולדברי היצרנית הוא מכיל חומר בשם בטפרולין (Betaphroline) המעודד שחרור בטא-אנדורפינים המשפיעים על וויסות מצב הרוח, התיאבון והשינה, וגורמים לרוגע ושלווה כשהוא בא במגע עם תאי העור.

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

או במילים אחרות - הבושם אמור להקטין את הצורך לאכול כפיצוי ובנוסף הוא מכיל גם קפאין, קרניטין ותמצית ספירולינה - מרכיבים שאמורים לעורר את האנזימים המעורבים פירוק שומן בגוף. מעבר למרכיבים המדעיים, הבושם מכיל תמציות פירות הדר, מושק וניל עם פצ'ולי ועץ אלגום (Sandalwood).

הבושם הוא תוצאה של מחקר שנערך במרכז למחקר ביולוגי וניסוי עורי בהשתתפות נשים בנות 18 ו-70. לפי החוקרים, שלוש מכל ארבע נסייניות אהבו את הריח ו-70 אחוזים מהן דיווחו שהוא משפיע על הרגלי האכילה שלהן. בקבוקון של 100 מיליליטרים עולה קצת יותר מ-200 שקלים כך שלא מדובר בנזק חסר תקדים לכיס וגם אם קשה להפריד את אפקט הפלסיבו (תרופת דמה בעלת השפעה פיזית) אחרי כל ההבטחות הללו, מה שבטוח - אם זה גורם לכן להרגיש טוב יותר שווה לנסות.

הבושם המרזה
גם לא כזה יקר

(מקור)