מנג'ו דהארה (צילום: אקסקלוסיב-פיקס)
הארוחה הקבועה | צילום: אקסקלוסיב-פיקס

תשכחו מהשיר "תה עושה סחרחורת ולבן עושה לי רע" של להקת גזוז, והכירו את מנג'ו דהארה, בת ה-25 מסוניפט שליד ניו-דלהי, הודו, ששותה 4 עד 5 ליטרים של חלב ביום. לצד הארוחה הזו היא שותה תה, חובצה (חלב-חמאה) ומים - וזהו. דהארה לוקה במחלה הנקראת אכלזיה, שגורמת לה להקיא בפתאומיות אם היא מנסה לאכול מזון מוצק. "אני מרגישה פחד כשאני מסתכלת על אוכל מוצק", היא מספרת.

אמא של מנג'ו, בהגוואטי, לא חשבה שיש בעיה אצל בתה, שהיא אחת מתוך 7 ילדים במשפחה, וכל השאר בריאים, עד שהגיעה לגיל שנתיים. כשניסתה לתת לה אורז ולחם, מנג'ו רק בכתה כל הזמן והקיאה. בהתחלה היא חשבה שהתינוקת שלה סתם בררנית, אבל ככל שהזמן חלף היא הבינה שכנראה בתה חולה.

המשפחה לקחה את מנג'ו למספר רופאים שניסו כל מיני טיפולים שונים, אבל דבר לא עזר. ד"ר אדרש ​​שארמה, רופא ילדים בג'איפור, הסביר כי המצב יכול להירפא על ידי ניתוח ואמר שהמשפחה צריכה להתייעץ עם מומחה. הם לא יכלו להרשות לעצמם לשלוח את מנג'ו לרופא מומחה, או לשקול ניתוח מיוחד, ולכן את המעט שהיה להם השקיעו בקניית פרה, שתספק לבתם את החלב שהיא צריכה. מנג'ו, מצליחה לתחזק משק בית ונראית בריאה, אך במקביל סובלת מכאבי בטן, ועדיין מצליחה לשרוד יום יום משתיית תה וחלב בלבד.

מנג'ו דהארה (צילום: אקסקלוסיב-פיקס)
הפרה הפרטית של מנג'ו | צילום: אקסקלוסיב-פיקס

(מקור)