אם ל-3 מבריטניה נחרדה לגלות שהאף הסתום שלה התברר להיות גידול ממאיר שהכריח אותה לעשות משהו קיצוני בשביל להסירו. ג'וליה דייבי, בת 40 מדורסט, סיפרה לאחרונה על המאבק שלה במחלת הסרטן, אשר הובילה אותה לכרות את אפה בשלמותו במטרה להיפטר מהגידול.

הכל התחיל באביב של השנה שעברה, כאשר האם התעוררה בבוקר עם מה שהיה נדמה לה בתור אף סתום. שבועיים מאוחר יותר, מצבה לא השתפר והיא החליטה לפנות לייעוץ. רופא המשפחה שלה הפנה אותה לבדיקת מעבדה שחשפה את הנורא מכל – האף הסתום היה בעצם גידול קרצינומת תאי קשקש (אחד מסרטני העור השכיחים ביותר בבריטניה).

 

 

דייבי סיפרה שהרופאים המליצו על שתי אפשרויות: טיפולי הקרנות או כריתת הגידול (שהיה מרוכז באזור הספטום). "החלטתי שעדיף לכרות", סיפרה האם בשיחה עם כתבים מקומיים. "אמרו לי שזאת הדרך הוודאית להיפטר מהגידול, אז החלטתי שזאת האפשרות הטובה ביותר" – אבל המאבק שלה במחלה לא נגמר שם.

כחודש אחרי הניתוח לכריתת הספטום, דייבי הרגישה כיצד הנחיר השמאלי שלה התנפח כפליים בגודל. בדיקות מעבדה חשפו כי הגידול התפשט בשאר חלקי האף שלה, מה שהוביל אותה שוב לחדר הניתוח הפעם בשביל להסיר את אפה לחלוטין.

הניתוח הצליח והגידול הוסר בשנית, אבל האם מספרת שהיא עדיין מתקשה להתרגל למראה החדש שלה. "מעולם לא חשבתי שאני אראה ככה", סיפרה. "מצד שני, אני אוהבת להזכיר לעצמי שאני כבר לא סובלת מכאבים". דייבי מספרת שמאז הניתוח יש לה "חור" במרכז הפנים, במקום שבו היה האף שלה. מאז הפרוצדורה, רק בודדים ראו אותה בלי התחבושת וביניהם הארוס שלה, ניק.

 

 

דייבי מספרת שהיא נמצאת בתהליך קבלת אף תותב ומקווה שהוא יהיה מוכן עד החתונה שלה, שעתידה להתקיים בשנה הבאה. לאחרונה, בני משפחה והיא נחרדו לגלות שהגידול הסרטני התפשט לאזור הלסת שלה – וכעת, אין באפשרותם של הכירוגים להסיר רקמות נוספות. דייבי תיאלץ להמשיך את טיפולי ההקרנות. למרות החדשות הרעות, היא משתדלת לשמור על אופטימיות.

"הטיפולים אמורים לעזור לי לנצח את המחלה הארורה הזאת", סיפרה. "אני מקווה שהם באמת יעצרו את הגידול ואני אוכל להחלים. המוטיבציה שלי כרגע היא להמשיך את תפקידי כאם לשלושת ילדי ולהישאר חיובית. אני לא אשקר, לפעמים זה מרגיש כאילו אני נלחמת בגלים, אבל אני חייבת לשמור על אופטימיות. הטיפול הזה חייב לעבוד".