אישה שנולדה עם שומה ענקית המכסה את מחצית פניה נאלצה להשתיל ארבעה בלונים על מנת למתוח את העור ולבצע ניתוח דרסטי שיציל את חייה, כיוון שהרופאים חוששים כי כתם הלידה של יאן עלול להפוך לסרטני, אם לא יסירו אותו.

האישה בת ה-23 נולדה עם שומה נדירה, שמופיעה בפחות מאחוז אחד מבני האדם בעולם. היא אמנם חייתה איתה בשלום עד כה, אך במרץ האחרון החלה להתלונן כי השומה כואבת, וחששם של הרופאים התעורר. הם הזהירו אותה כי ללא טיפול, שיתקיים בבית חולים בשנחאי בסין, כתם הלידה יהפוך לסרטני. אך הרופאים גם הזהירו אותה כי מצבה ידרדר, לפני שישתפר.

שיאו יאן
חייתה בשלום עם השומה עד שצצו הכאבים | צילום: אסיה-ווייר

בינתיים, הרופאים החדירו בלונים תחת עור פניה של יאן, אליהם הם מזריקים תמיסה שמגדילה אותם בעדינות, וכך מותחים את עור הפנים. הרעיון הוא שלאחר הסרת השומה, תהיה למנתחים כמות גדולה מספיק של עור שנמתח כדי להחליף את מה שהוסר.

יאן מתגוררת באזור כפרי בדרום-מערב סין וסיפרה כי למרות שנולדה עם השומה, היא נהנתה בילדותה ממשחקים עם חברים והייתה חסרת דאגות: "כשגדלתי, העובדה שהייתי שונה הפכה למשמעותית יותר." אימה אמרה כי היא נאלצה להתחנן בפני תושבי האזור להפסיק ללעוג לבתה, שהפכה לאטרקציה מקומית.

שיאו יאן
התהליך צפוי להסתיים ביוני | צילום: אסיה-ווייר

לאחר המלצות הרופאים בשנה שעברה, משפחתה הצליחה לגייס סכום עצום במונחים כפריים ולממן את השלב הראשון בסדרת הטיפולים שיאן תצטרך לעבור בשנחאי. כאמור, השלב הראשון היה החדרת הבלונים לפניה ומילויים בתמיסה פעמיים בשבוע. יאן מספרת: "במהלך חודש הטיפולים הראשון, הפנים שלי כאבו כל כך מהמתיחה והחדרת התמיסה שרציתי להטיח אותם בקיר." הטיפול שלה ימשך עוד חמישה חודשים ויכלול חמישה או שישה ניתוחים, שאמורים להסתיים ביוני השנה. "אני רגילה לרחם על עצמי" הודתה הבחורה האמיצה ואמרה: "אבל זכיתי לגדול בחיק משפחתי התומכת וכעת יש לי למה לצפות."

משפחתה ממשיכה לגייס כספים כדי לממן את ניתוחיה. נאחל להם בהתחלה.