קשישה סינית הדהימה את הרופאים במזרח סין, כאשר הפכה לאדם המבוגר ביותר בעולם שהתאושש מנגיף הקורונה. בימים האחרונים, רופאים שחררו את זהאנג גאונגפן בת ה-103 מאשפוז במרכז הרפואי טונגג'י אשר במחוז הוביי לאחר שזו הבריאה לחלוטין מווירוס ה-COVID-19.

גורמים מביה"ח סיפרו כי גאונגפן אושפזה בתחילת החודש, לאחר שהראתה תסמינים של הנגיף. בשלב מסוים, הקשישה הייתה מצויה במצב אנוש ובקושי הצליחה לתקשר או לאכול. למרות זאת, היא הצליחה להתאושש כנגד כל הסיכויים וכעת, היא שוחררה בחזרה לביתה.

 

גאונגפן
גאונגפן בזמן האשפוז | צילום: Global Facts and News, youtube

אחת האחיות שטיפלה בגאונגפן סיפרה כי בימים הקשים של האשפוז היא נאלצה לסעוד אותה לחלוטין. לאורך אותה תקופה, היא נהגה להאכיל אותה בכפית ולהחליף לה חיתולים. "היא אהבה מאוד לקבל מאיתנו מחמאות", סיפרה האחות לסוכנות ידיעות מקומית. "היא נהגה תמיד לחייך ולהנהן כשאמרנו לה שהיא יפה".

רשויות מחוז הוביי מדווחות כי גאונגפן הפכה לאישה המבוגרת ביותר בעולם שהצליחה להתאושש מהנגיף – אחרי ששברה את שיאו של גבר מקומי בן 101. הפרסומים מגיעים ימים ספורים אחרי שדווח על ירידה חדה במספר הנדבקים החדשים במחוז הוביי.

 הנשיא הסיני שי ג'ינפינג ביקר השבוע בעיר ווהאן, לראשונה מאז שהוטל עליה סגר בחודש ינואר. הנשיא שוחח עם התושבים המקומיים, הודיע להם שהשלטונות הצליחו להשתלט על ההתפרצות והפציר בהם לחזור לשגרת חייהם. בינתיים, הנגיף ממשיך להתפשט במדינות אירופה וברחבי העולם – כאשר מספר הנדבקים עומד כרגע על יותר מ-121 אלף ומניין ההורגים עבר לאחרונה את ה-4,300.