שניינה איסום חטפה התקף אלרגיה לפני שלוש שנים ומאז היא סובלת ממחלה לא מזוהה ומוזרה במיוחד - עורה הפך למחוספס ודוקרני ולרופאים לה היה מושג מה גרם לכך. הסטודנטית בת ה-28 חיה עם משפחתה בממפיס (ארה"ב) והייתה בשנתה הראשונה באוניברסיטה כשהסיוט החל.

שניינה איסום (צילום: dailymail.co.uk)
הגירוד עבר מהרגליים לכל הגוף | צילום: dailymail.co.uk

בספטמבר 2009 רשמו לה סטרואידים אחרי התקף אסטמה ותוך כמה שעות כל גופה החל לגרד. בליטות שחורות קטנות כיסו את רגליה והרופאים נתנו לה טיפול לכל זיהום אפשרי אך שום דבר לא עבד. שניינה רותקה למיטה והמחלה השתלטה על כל גופה בזמן שהרופאים תהו מה השתבש?

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

המחלה פגעה ביכולת שלה לנהל חיים תקינים ולבצע מטלות שגרתיות ורק אחרי שנתיים של הידרדרות היא החלה לקבל טיפול בבולטימור, שם קבעו הרופאים שהיא מצמיחה ציפורניים באיטיות בכל גופה, במקום בו זקיקי השיער אמורים להיות. "הציפורניים צומחות בכל מקום ששיער צומח בו", היא סיפרה בראיון.

שניינה איסום (צילום: dailymail.co.uk)
"הציפורניים צומחות בכל מקום ששיער צומח בו" | צילום: dailymail.co.uk

"אני היחידה בעולם הסובלת מהמחלה הזו", היא אומרת ומתארת את חיה כסיוט שהיא לא מצליחה להתעורר ממנו. הרופאים עדיין לא אבחנו את המחלה אבל הם הצליחו להשתלט על התסמינים. לדבריה, "לא הצלחתי לשבת או ללכת אבל עכשיו אני מצליחה ללכת בעזרת מקל ולעתים אפילו בכוחות עצמי".

שניינה מייצרת פי 12 יותר תאי עור על כל זקיק שיער בגופה וכך חונקת את העור. הביטוח של שניינה מכסה רק חלק קטן מההוצאות הרפואיות והיא נקלעה לחובות יחד עם משפחתה. ההוצאות הרפואיות שלה בשלב הזה עומדות על רבע מיליון דולר והדרך להבנת המחלה - שלא לדבר על פיתרון - עוד ארוכה. היא ייסדה עמותה לגיוס תרומות עבורה אבל לא ברור כמה זמן היא תצליח להחזיק מעמד. חבריה ומשפחתה עוזרים ככל הניתן אך חסר עוד הרבה מאוד כסף.

שניינה איסום (צילום: dailymail.co.uk)
הרופאים לא הבינו מה השתבש | צילום: dailymail.co.uk
שניינה איסום (צילום: dailymail.co.uk)
הידרדרות מהירה תוך שלוש שנים | צילום: dailymail.co.uk

(מקור)