תכירו את טיילור מול, דוגמנית, זמרת ואישה שהיא פלא רפואי. בלידתה היא אובחנה כבעלת תופעה גנטית נדירה ששמה כימריזם, כלומר שהיא תוצר לוואי של תאים שהורכבו ברחם משתי זיגוטות שונות. במילים אחרות, היא האחות התאומה של עצמה.

רופאים טוענים שהיא סיפחה את התאומה שלה ברחם ושאריות של ה-DNA שלה עדיין נמצאים אצלה במערכת – אפילו היום, כשהיא בת 33. היא אחת מבין כ-100 אנשים בעולם הידועים ככימרות. על אף שהיא חלק מקבוצה מאוד מצומצמת מלכתחילה, מצבה של טיילור נדיר אפילו יותר מכולם.

טיילור מול (צילום: יחסי ציבור)
טיילור מול | צילום: יחסי ציבור

בדרך כלל, תופעות הלוואי של כימריזם הינם כתמים קטנים על העור. במקרה של טיילור, יש לה כתם אדום וגדול על הבטן, שחוצה אותה בדיוק באמצע. היא גילתה על התופעה רק בשנת 2009, אחרי שהיא ראתה סרט דוקומנטרי על התופעה. עד לאותו רגע, היא חשבה שהסימן על הבטן שלו הוא כתם לידה רגיל לחלוטין. בסרט עצמו היא ראתה תינוק עם כתם זהה לשלה – רק אז, נפל לה האסימון.

A post shared by Taylor Muhl (@taylormuhl) on

"כשגליתי, נפלתי מהכיסא", מספרת מול לאתר ה-Dailymail, "היה שם תינוק עם כתם שחוצה את הבטן שלו, בדיוק כמו שלי". כשבוע מאוחר יותר, היא הלכה לבקר את הרופא שלה ואחרי סדרה של בדיקות היא אובחנה כבעלת כימריזם באופן חד משמעי.

מעבר לכתמים, תופעת לוואי נוספת של כימריזם הינה בעיות במערכת החיסון ואלרגיות. "למעשה, יש לי שתי מערכות חיסון ושני מחזורי דם" מספרת מול, "הגוף שלי מתייחס לתאים של אחותי בתור גוף זר והוא מנסה להיפטר ממנו. זה כמובן בלתי אפשרי".

A post shared by Taylor Muhl (@taylormuhl) on

A post shared by Taylor Muhl (@taylormuhl) on

עד עכשיו, מול שמרה על הבטן שלה כסוד וכיסתה אותה ככל שהיא יכולה. "תמיד כיסיתי את הבטן או ביקשתי מצלמים שיורידו את הכתם בעריכה, אבל עכשיו אני מקבלת את איך שאני נראית", מספרת מול. לאחרונה, היא החליטה לשנות את הלך הרוח שלה בנושא ולחשוף את הכתם, בתקווה שזה יגרום לאנשים אחרים להרגיש טוב עם מצבם.

"אני רוצה לתת לאנשים השראה, לתת להם ביטחון עצמי", מספרת מול, "אני רוצה שהם ירגישו שהם יפים".

(מקור)