"לפני שנדבקתי בקורונה, היה לי איבר מין גדול יותר מהממוצע – עכשיו הוא קטן יותר מהממוצע": גבר בעשור הרביעי לחייו תיאר כיצד ההשפעות הארוכות טווח של נגיף ה-Covid-19 גרמו לפין שלו להתכווץ בכמה סנטימטרים. בראיון לפודקאסט How to Do It, בהנחיית ג'סיקה סטויה וג'ף ג'וזוויאק, הוא תיאר את אחת מתופעות הלוואי שיש לווירוס על גברים.

"אני גבר הטרוסקסואל בשנות ה-30 לחיי ונדבקתי בקורונה בחודש יולי שעבר", סיפר. "כשיצאתי מבית החולים התמודדתי עם אין-אונות, אבל המצב שלי השתפר אחרי טיפול תרופתי. למרות זאת, עושה רושם שתופעת לוואי אחת עדיין משפיעה עליי".

 

בדיקת קורונה (צילום: shutterstock By Drazen Zigic)
"נדבקתי בקורונה בחודש יולי שעבר" | צילום: shutterstock By Drazen Zigic

הוא המשיך: "איבר המין שלי התכווץ. פעם הוא היה גדול יותר מהממוצע, לא ענק, אבל גדול. מאז הקורונה איבדתי כמעט 4 ס"מ, ככל הנראה בגלל פגיעה בכלי דם. הרופא שלי אמר לי שזה כנראה בלתי הפיך. אני יודע שזה לא באמת אמור להשפיע עליי, אבל אני לא אשקר... הביטחון העצמי שלי ספג מכה קשה ואני כבר לא בטוח לגבי היכולות שלי במיטה".

קוביד דיק: הסיוט של כל גבר

מומחים לאורולוגיה מסבירים שהתכווצות איבר המין בזמן מחלת קורונה קשה היא תופעה אמיתית לחלוטין. אמנם נדירה, אבל אמיתית. מחקר שנערך באוניברסיטת קולג' לונדון בדק 3,400 נדבקים בשנה האחרונה ומצא שמתוך 200 אנשים שדיווחו על "לונג קוביד" (כלומר, סימפטומים גם אחרי שהבריאו), מספר מצומצם של גברים ציינו שאיבר המין שלהם התכווץ.

ד"ר אשלי וינטר, אורולוגית מפורטלנד, ארה"ב, סיפרה שהתופעה היא בעצם סיבוך של בעיית האין-אונות שקורית לפעמים בגלל נגיף הקורונה. "אין-אונות עלולה לגרום להתכווצות של איבר המין", ציינה. "אם אין זקפה למשך זמן ארוך והפין לא מתמלא בדם ונמתח, זה עלול לגרום לאובדן של כמה סנטימטרים באורך".

 

בחורה מביטה למפשעה של גבר ומחייכת (צילום: Shutterstock)
קוביד דיק? יש פתרונות לבעיה | צילום: Shutterstock

ד"ר וינטר הוסיפה שהתכווצות של הפין הזו קורית לרוב כתוצאה מבעיות אין-אונות שנגרמות בגלל בעיות רפואיות (כגון סרטן או מחלות לב), להבדיל מאין-אונות שנגרמת מסיבה פסיכולוגית (כמו חרדת ביצוע או דיכאון). במקרה של נגיף הקורונה, מחקרים מצביעים על כך שהווירוס יכול להזיק לכלי הדם בגוף – וגם באיבר המין הגברי. אף על פי כן, חשוב לציין שגם לזה יש פתרונות לבעיה.

מומחים מסבירים שישנם טיפולים בהם אפשר למתוח את רקמת הפין ולהחזיר אותו לאורכו הטבעי. אחת השיטות היא משאבה מיוחדת שמתלבשת על איבר המין וגורמת לזרימת דם מוגברת באמצעות וואקום.

ד"ר וינטר מסבירה שטיפול שיקומי כזה יכול למנוע נזק לטווח ארוך באיבר המין שנגרם כתוצאה מאין-אונות. מעבר לזה היא הדגישה: "אדם לא מוגדר על ידי האורך של איבר מינו. מהניסיון שלי בתחום אני יכולה לומר בוודאות שלגודל אין משמעות בכל הנוגע לאורגזמה וברוב המקרים, חוסר שביעות רצון בסקס נובעת מסיבות אישיות – ולא בגלל הביצועים של הפרטנר".