אקוודור: רשויות גואיאקיל פרסמו כיצד בכוונתם להתמודד עם העלייה החדה בקצב התמותה בעיר כתוצאה מהתפרצות הקורונה - בתחילת השבוע, דווח בחשבון הטוויטר הרשמי של העירייה כי הם עומדים לקבור את קורבנות המגפה בארונות העשויים מקרטון.

גואיאקיל היא העיר הגדולה ביותר באקוודור, אשר הפכה לאחרונה למוקד ההתפרצות השלישי בגודלו בכל יבשת דרום אמריקה, אחרי צ'ילה וברזיל. נכון לעכשיו, נדבקו במדינה יותר מ-3,600 בני אדם ומתוכם, 180 כבר מתו כאשר לפחות 122 מהם רק בעיר גואיאקיל.

בשבוע שעבר דווח כי המצב בעיר קשה כל כך, שהתושבים החלו להוציא לרחובות את קורבנות הנגיף במחאה על הזמן האיטי שלוקח לרשויות לפנות אותם. על כן, הרשות המקומית נאלצה לספק פתרון מהיר לבעיה.

אקוודור
המחאה המצמררת של תושבי גואיאקיל | צילום: aotxotorena, twitter

 

גואיאקיל
שלטונות אקוודור נערכים לעלייה חדה בכמות המתים מנגיף הקורונה | צילום: alcaldiagye, twitter

בחשבון הטוויטר של העירייה נכתב: "אנחנו מודים לאיגוד ספקי הקרטון על תרומתם הראשונה של 200 מתוך 2,000 ארונות קבורה מקרטון. תרומתכם תעזור לנו מאוד לספק קבורה נאותה לאלו שאיבדו את חייהם בזמן המשבר הבריאותי הזה".

ארונות הקבורה המאולתרים יחולקו כרגע למנהלי שני בתי הקברות המרכזיים בעיר, כמו גם לגורמים ברשויות האכיפה שאחראים על פינוי המתים מן הבתים של תושבי גואיאקיל. ההחלטה להשתמש בארונות מקרטון גובשה לאחר שהתברר כי בתי הלוויות בעיר לא מסוגלים להשיג ארונות קבורה מסורתיים מעץ.

שלטונות אקוודור נערכים כעת לעלייה חדה בכמות המתים כתוצאה מהתפרצות נגיף הקורונה במדינה. לאחרונה, פורסם כי יישלחו לגואיאקיל גם מכולות קירור ייעודיות, אשר יסייעו למכונים הפתולוגיים בעיר לאחסן את המתים במידה והם יהיו בתפוסה מלאה.