אוקראינה: ילדה בת שמונה מתה כתוצאה מסיבוכים של מחלתה הנדירה. בני משפחתה של אנה סקידיון הודיעו בסוף השבוע כי הילדה נכנעה למחלת הפרוגריה ומתה אחרי שלקתה בכשל של איבריה הפנימיים.

פרוגריה, או בשמה המלא "תסמונת פרוגריה על שם הטצ'ינסון-גילפורד", היא מחלה גנטית נדירה מאוד אשר גורמת להזדקנות מואצת. ישנם כ-160 בני אדם שאובחנו עם המחלה בכל העולם ומחקרים מצביעים על כך ש-1 מכל 20 מיליון תינוקות מושפעים ממנה. עוקבים של המדור בוודאי זוכרים שכתבנו עליה מספר פעמים לאורך השנים, כמו במקרה של טיפאני וודקינד בת ה-40, שכלואה בגוף של אישה בת 80.

אנה אובחנה עם המחלה זמן קצר אחרי שנולדה. קצב ההזדקנות שלה היה מהיר פי 10 מזה של ילד רגיל לגילה ובגיל 8, מצבה הגופני היה דומה לזה של אישה בת 80. למרות זאת, קצב הגדילה שלה היה איטי מאוד ומקורבים של בני המשפחה מספרים שהילדה שקלה במותה פחות מ-8 ק"ג.

אמה של אנה התייחסה למצבה הרפואי מספר פעמים לאורך השנים ואמרה כי היא "תעשה הכל" בשביל שבתה תהיה בריאה. ד"ר נדיזדה קטמן, רופאת ילדים מביה"ח וולין, אישרה את הדיווחים על מותה בהודעה לתקשורת.

"חגגנו לאנה את יום הולדתה ה-8 בינואר האחרון", סיפרה ד"ר קטמן. "היא אובחנה עם פרוגריה, משמע שאיבריה הפנימיים הזדקנו בקצב מהיר ביחס לגילה. לאורך השנים, היא לקתה בשבץ מספר פעמים ולפני מותה, הגפיים שלה היו משותקות".