סמנתה בראון (צילום: medavia.co.uk)
שכנעה את עצמה שכל סוגי האוכל יהרגו אותה | צילום: medavia.co.uk

לפעמים הצורך שלנו בשליטה יכול להיגמר בתוצאות חמורות ומסוכנות מאוד - כמו במקרה של סמנתה בראון, בריטית בת 27 שירדה למשקל 34 קילו בגלל שהיא פחדה שכל מה שהיא אוכלת הוא מורעל, זאת בעקבות הפרעה נפשית חמורה.

סמנתה סובלת ממקרה לא שגרתי של OCD (הפרעה טורדנית כפייתית), הנגרם בעקבות הצורך האובססיבי שלה לשלוט על כל מה שנכנס לה לפה. ככל שההפרעה החמירה כך גם המשקל שלה ירד, ולעיני משפחתה וחבריה היא הצמקה ונעשה רזה יותר עד למצב מסוכן בו כמה קילו נוספים היו גורמים אצלה לקריסה של איברים פנימיים.

בראון עבדה כסטייליסטית כשההפרעה החלה. "הייתי לחוצה מאוד, עבדתי במשהו ששנאתי", סיפרה. "עבדתי קשה כל כך כדי לעשות משהו עם הקריירה שלי,שכללה הרבה מאוד דחיות. הרגשתי שאין לי שליטה, והתחלתי להכתיב לעצמי מה אני יכולה או לא יכולה לאכול. בסופו של דבר הגעתי למצב בו הייתי בטוחה שהכול מורעל. הכול היה נעוץ בכך שהייתי חייבת לשלוט בהכול".

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים, משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

סמנתה בראון (צילום: medavia.co.uk)
הצטמקה לעיני משפחתה והחברים | צילום: medavia.co.uk

בראון הדגישה שהמטרה שלה אף פעם לא הייתה להיות רזה, היא פשוט רצתה לשלוט על החיים שלה והמצב הדרדר. היא הכינה רשימה של אסור ושל מותר, אבל במותר היו ממש מעט פריטים: דגני בוקר, פיצה וחטיף תפוחי אדמה. בסוף, גם שלושת אלה הצטמצמו לדגני בוקר בלבד. "אמא שלי ניסתה לתת לי גבינה, אבל בכיתי ואמרתי לה שזה יהרוג אותי", שיחזרה בראון.

כאשר הגיעה למשקה של 34 קילו, בראון שקלה להתאבד. למזלה היא נפגשה עם מומחה שהבין ממה היא סובלת. לאחר סדרה של טיפולים ותרפיה, היא חזרה לאכול ועלתה במשקל. לדבריה, היא ציפתה שהרופא יגיד שהיא סובלת מהפרעת אכילה, לא מהפרעה נפשית. "מעולם לא חשבתי שאני מתנהגת בכפייתיות", אומרת בראון, ששוקלת עכשיו 60 קילו, "אבל אחרי שהוא אמר לי את זה הכול הפך להיות הגיוני יותר". 

אוכל מורעל (צילום: dailymail.co.uk)
צילום: dailymail.co.uk

(מקור)