המרוץ לפיתוח חיסון לקורונה הגיע גם לצפון קוריאה: על פי הפרסומים ממזרח אסיה, מדענים של קים ג'ונג-און החלו את שלבי הניסוי בבני אדם שנדבקו בנגיף שגרם למותם של יותר מ-2 מיליון בני אדם ברחבי העולם.

סוכנות הידיעות Daily NK מדווחת כי מומחים מהמכון לפיתוחים ביולוגים של אוניברסיטת קים איל-סונג אחראים על החיסון הצפון קוריאני ועל פי החשד, הם קיבלו את המידע שנדרש בשביל להפיק אותו מידי האקרים שפועלים תחת חסות השלטון.

הדיווחים מגיעים לאחר שגורמים מחברת Microsoft טענו כבר בחודש נובמבר ששתי קבוצות פצחנים הצליחו להיכנס למערכות של חברות פרמקולוגיה מובילות. כעת, כתבי ה- Daily NKטוענים שאותן קבוצות פעלו תחת "מחלק 325" של לשכת הביון הכללית (סוכנות המודיעין של צפון קוריאה) והעבירו את המידע היישר לידיה של קים יו-ג'ונג – אחותו של הדיקטטור.

גורם המעורה במתחולל בצפון קוריאה והסכים להתראיין בעילום שם התייחס לדיווחים על החיסון המקומי בשיחה עם כתבי ה-Daily NK. לטענתו, אמנם מסתמן כי השלטונות בפיונגיאנג הצליחו לפתח חיסון משלהם לנגיף, אבל יש להם עוד כברת דרך.

"הם הצליחו להשיג את המידע הרלוונטי באמצעות פריצות למכוני פיתוח שונים, אבל עדיין אין להם את היכולת לייצר את החיסון בכמויות גדולות", סיפר. "כמו כן, לא ברור עדיין עד כמה החיסון הזה בכלל אפקטיבי. להערכתי, זה סוג של הצגה. החיסון פותח בהוראה מפורש של קים ג'ונג-און והמדענים שם חייבים להציג תוצאות כלשהן בשביל להראות שיש התקדמות בפרויקט".

View this post on Instagram

A post shared by Kim Jong Un (@kimjongun_official_dprk)

הדיווחים על החיסון בצפון קוריאה מגיעים אחרי שנחשף בחודשים האחרונים באילו טקטיקות השלטונות משתמשים כדי למנוע את התפשטות הקורונה במדינה. על פי הפרסומים, הצבא טמן אינספור מוקשים לאורך הגבול עם סין במטרה למנוע ממבריחים שאולי נושאים את הנגיף מלהיכנס לצפון קוריאה. מעבר לזה, דווח גם בחודש דצמבר שהצבא הוציא להורג גבר שהפר את הנחיות משרד הבריאות המקומי.

הגבר נורה למוות על ידי כיתת יורים בהוצאה להורג פומבית, שככל הנראה נועדה להזהיר את שאר התושבים מפני ההשלכות של הפרת ההנחיות. עד כה, השלטונות לא פרסמו נתונים בנוגע למצב התחלואה במדינה.

באפליקציית איזי ריכזו את כל המקומות בהם תוכלו להתחסן (בישראל) נגד קורונה: